Пошук “свого” Гамлета привів постановну групу в особах: Ростислава Держипільського (режисер), Романа Григоріва, Іллі Разуменка (композитор), Юрія Андруховича (автор перекладу), Ольги Семьошкіної (пластичне рішення) у підвальне приміщення театру. Про це пишуть Версії з посиланням на Фіртку.

“Це не тільки потреба здивувати глядача, але, передусім художня необхідність продиктована концепцією постановки. Визначення неоОпери-жах натякає майбутньому глядачу на радикальність ставлення постановників до всього, що відбувається у сучасному світі, де Шекспірівському Гамлету все складніше відповісти на заповітне запитання” – впевнені творці.

Роль Гамлета виконав Олексій Гнатковський, Клавдія зіграв актор театру М.Заньковецької Юрій Хвостенко, Гертруду – Ірма Вітовська, Полонія – Дмитро Рибалевський, Офелію – акторка Київського молодого театру Анастасія Блажчук, Лаерта – Іван Бліндар. Решта персонажів постали перед глядачем з вуст трьох відьм з “Макбета” – Галини Баранкевич, Надії Левченко та Олесі Пасічняк.

Жах-опера “Гамлет” – четверта опера, написана композиторами Григорівим і Разумейком. Звуки до цієї вистави Ілля спеціально записав у віденській консерваторії.

Неооперу іванофранківцям покажуть сьогодні, 5 лютого, та 17 лютого. Після Івано-Франківська – Київ, Відень, Шекспірівські фестивалі в Гданську та Хельсінорі (Данія).

Колектив театру висловив подяку обласній владі та Благодійному фонду Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» за підтримку.

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото: Юрій Паливода