На початку урочистого відкриття до слова було запрошено п. Євстахія Крижанівського, академіка НАН України, доктора технічних наук, ректора вищезгаданого закладу, який у короткому привітальному слові висловив свою всебічну підтримку молодим науковцям і наголосив, що стале майбутнє держави і світу за альтернативними, екологічними джерелами енергії. Про це пишуть Версії з посиланням на Івано-Франківська архієпархія УГКЦ.

В цей день, привітати ініціаторів і організаторів із створенням в університеті інноваційної навчально-дослідницької структури прибули також представники органів місцевого самоврядування, члени консорціуму проекту, серед яких був присутній координатор проекту Католицького університету Льовену п. Гірт Д. Леєпер та багато інших поважних гостей з України і з-поза її меж.

Головні організатори проф. Максим Карпаш, директор НДІ НГЕ та п. Андрій Яворський, доц. кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики, які вже віддавна розглядають відновлювальні джерела енергії як енергетику, за якою майбутнє, зробили панорамний огляд реалізованого проекту.

Знаковим і дуже важливим моментом даного заходу стало освячення Центру. Чин благословення звершив о. Володимир Містерман, заступник керівника Бюро УГКЦ з питань екології, який після молитви освячення побажав науковцям завжди бути відкритими на Волю Творця, а присутнім науковцям – не боятися співпрацювати з Богом у Його розумному і спасительному задумі, який Він має по відношенню до усього свого Створіння.