http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_1866.JPG

На відкриття завітали багато відомих в Івано-Франківську людей, митців, політиків та звичайних франківців, пишуть Версії з посиланням на Бліц-Інфо.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_1854%20(3).JPG

Як розповідає гендиректор національного заповідника Софія Київська Неля Куховарська, мета цієї виставки розповісти історію цієї великої українки.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_1863.JPG

“Анна Київська покинула свою обитель у Києві і вийшла заміж за французького короля Генріха І та стала матір’ю майбутнього короля Філіпа І. Більше того, кров Анни тече у всіх монарших родах Європи. І сьогодні, коли Україна взяла свій поступ до Європи ми не кажемо, що йдемо до Європи, ми в неї повертаємося“, – зауважує науковець.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_1861%20(2).JPG

За словами Нелі Куховарської на виставці представлені тільки речі, які не є артефактами, адже для цього необхідно багато дозволів.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_1872%20(3).JPG

Ми привезли зображення собору Святої Софії, інтер’єрів які напевно бачила Анна, проте найважливішим є її підпис на стінах Софійського собору ,який вона залишила перед від’їздом. Також привезли костюми тієї епохи, картини, мозаїчне зображенння князя Ярослава та переписані сторінки Євангелія, яке Анна привезла з собою до Франції“, – каже Куховарова.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_1865%20(1).JPG

Виставка буде тривати в Бастіоні до 1 грудня, тож франківці мають змогу прийти і роздивитися звідки виходять витоки нашої держави та більше дізнатись про одну з найвеличніших жінок Європи.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_1887.JPG

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_1876.JPG