Важливо, що вдалося зберегти дерев’яні вікна на ковані решітки (за словами коваля Сергія Полуботька – це чи не найстаріші віконні металеві решітка нашого міста), інформують на сторінці ініціативи Франківськ Який Треба Берегти.

Важливо пам’ятати, що при реставраційних роботах таких важливих об’єктів необхідно дотримуватись правильних методик і принципів та відповідних матеріалів. Попереду ще багато робіт для належного збереження цієї цінної будівлі, в яких обов’язкова участь фахівців пам’ятко-охоронної сфери та кваліфікованих реставраторів.

“Також радує, що медичний університет опікується старовинними приміщеннями, які є в його підпорядкуванні, знаходячи на це фінансування. Зокрема, цього літа коштом медуніверситету було відреставровано старовинні двері в двох корпусах на вулиці Мазепи (можливо, це наша ініціатива надихнула на такий крок”, – пише ініціаторка проекту Марія Козакевич.

Історична довідка:

Колись колегія єзуїтів, теперішній морфологічний корпус медакадемії – одна з НАЙСТАРІШИХ БУДІВЕЛЬ міста.

Номер в Державному реєстрі нерухомих пам’яток України 321.

Трохи з історії:

Заснована ще Анджеєм Потоцьким, це ПЕРШИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД МІСТА. Тут навчались Станіслав та Юзеф Потоцькі.

Після падіння Австрійської імперії та утворення польської держави до 1939 року в будівлі розміщувалася польська гімназія. Гімназію закінчили українські письменники і громадські діячі: І. Вагилевич, А. Могильницький, О. Терлецький, історик Ю. Целевич; польський поет Ф. Карпінський; історик вірменського походження С. Баронч.

Перші совіти, які прийшли на наші землі в 1939 році на два роки перетворили гімназію в середню школу. Після закінчення Другої світової війни в 1945 році в Станіславі відкрито медичний інститут (тепер Івано-Франківський національний медичний університет). Від 1945 року і до нашого часу в будівлі розміщується морфологічний корпус цього навчального закладу.