1
На засіданні постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики, люстрації та очищення влади розглянули скаргу власника товариства «Просто Ломбард Владико С.В. і компанія», пишуть Версії.

За словами власника ломбарду калуська поліція здійснює тиск на працівника місцевого відділення, зокрема незаконними методами «схиляє» його до співпраці.

«Вони проводяться обшуки у товаристві і вдома у працівників, а також здійснюють моральний тиск», – заявив скаржник.

За його словами, доходило до того, що поліціянти «виставляють патруль» біля ломбарду – чіпляються до усіх клієнтів, запитуючи, куди вони йдуть?

«Вимоги одні – поки ти не будеш з нами співпрацювати, розказувати, хто і що тобі приносить в ломбард, ми будемо проводити обшуки кожного дня, – додав представник товариства. – При чому обшуки не тільки в приміщенні товариства, а й вдома у працівників. І це незважаючи на те, що у нього маленькі діти і хворі батьки. Вони тепер хочуть звільнятися».

Представник поліції не заперечував, що такі обшуки мали місце, але вони відбувалися за рішенням суду згідно заяви про викрадення двох велосипедів.

«Потерпіла підтвердила, що велосипеди, які знаходились в підсобному приміщенні ломбарду, належали їй, – заявив начальник слідчого відділу. – Тоді працівники поліції з мінімальними пошкодженнями виламали двері та вилучили велосипеди. Як речові докази вони знаходяться у Калуському відділенні».

Члени комісії уточнили, яким чином обшуки на підприємстві були пов’язані з обшуком у помешканні працівника. Але слідчий заявив, що не володіє такою інформацією.

Після телефонної розмови з начальством поліціянт підтвердив, що обшуки в помешканні працівника ломбарду мали місце і всі вони виявились безрезультатними.

Відтак комісію клопотала про проведення службового розслідування щодо законності цих обшуків та дій самих поліцейських. А скаргу направлять в прокуратуру та ГУНП в Івано-Франківській області.