Результат пошуку зображень за запитом "маршрутка"

До редакції Версій звернулась франківчанка та повідомила про прикрий інцидент, який трапився сьогодні на зупинці громадського транспорту. Учні 2 класу у супроводі класного керівника зібрались на виставу, проте водій 37 маршруту відмовився їх перевозити. Мотивація перевізника – на дітях багато не заробиш, адже згідно розпорядження міського голови учні з 7 до 19 години їздять безкоштовно, пишуть Версії.

В Управлінні транспорту і зв’язку дії водія вважають правильними, хоча і не згідні з мотивацією.

«Згідно закону України «Про автомобільний транспорт» є окрема стаття, де чітко прописана перевезення організованих груп дітей. Це є спецперевезення, тому має бути і спеціальне замовлення, і супровід, і медичний працівник, а якщо більше 10 чоловік, то має бути і хтось з батьків. Там дуже багато вимог, – прокоментував ситуацію Андрій Гіглюк, заступник начальника УТіЗ.

– Громадський транспорт міста Івано-Франківська призначений для загально користування людей. І водій не може брати на себе таку відповідальність, бо він реально порушить закон. Якщо, боронь Боже, станеться якась аварійна ситуація, хто за це відповідатиме?»

В Управлінні також відзначили, що дітям ніхто не забороняє користуватись громадським транспортом (за умови, що це не організована група).

«Діти по декілька осіб, до десять чоловік, мають право їздити громадським транспортом. Але якщо заходить вчитель і каже, що хоче, щоб всі діти їхали одним автобусом – так не можна, це вже порушення», – відмітив Андрій Гіглюк.

Версіям стало відомо, що деякі вчителі все-таки домовляються з водіями про перевезення більше, аніж 10 учнів (зазвичай всього класу). При цьому за проїзд кожної дитини оплачують півціни – по 2 гривні. Однак в Управлінні цю інформацію спростували.

«В нас такого нема. Нам про такі випадки не повідомляли, але якщо би були такі інциденти – то завжди можна повідомити в Управління або на гарячу лінію», – підсумував Андрій Гіглюк.