У понеділок, 3 липня, почали перевірку з вулиці Січових Стрільців.   З самого ранку інспектори обходять заклади міста – магазини, ресторани тощо. Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

«Зараз на всі вивіски в Івано-Франківську мають бути паспорти. У паспорті вказано розміри, описано те,як має виглядати вивіска. Якщо є паспорт, і він відповідає тій вивісці, значить все нормально. Якщо не відповідає, то складаються відповідні матеріали», – розповів Олександр Савчук, головний фахівець сектору нагляду.

Наразі залишають у закладах приписи з вимогою пред’явити паспорт вивіски.  Очікують три-чотири дні, поки підприємець надасть  документи.  Якщо паспорта він не має, то складається адмінпротокол, і власник  мусить демонтувати вивіску. З підприємця можуть стягнути від 340 до 1700 гривень штрафу. Скільки саме – вирішує адміністративна комісія.

Муніципальні інспектори розповідають, що зустрічають їх по-різному. Дехто з розумінням, підприємці показують документи. А деякі навіть погрожують фізичною розправою.

Здебільшого на місці власників немає. Тому приписи для них залишають продавцям, офіціантам.

Подібна ситуація – у магазині косметики на вулиці Січових Стрільців. Тут стверджують, що всі необхідні документи оформили, проте вони у власника.

Нагадаємо, наприкінці грудня міськвиконком затвердив порядок розміщення вивісок. До 1 липня підприємцям було надано можливість упорядкувати вивіски та отримати паспорти на них у Департаменті архітектури. Тим, хто цього не зробив, загрожують адмінпротоколи за статтею 152 –  «порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів».

Посилання на порядок розміщення вивісок – http://www.namvk.if.ua/dt/72340/