До судового засідання залучили перекладача – вчителя ЗОШ №4, однак вона не взяла з собою документи, необхідні для участі у судовому засіданні. Тому суд вирішив, що розгляд справи без перекладача на рідну мову підсудного неможливий, пишуть Версії з посиланням на Курс.

Також на засіданні виступив призначений державою захисник обвинуваченого Петро Шкварок. Він розповів, що 18 грудня йому стало відомо, що він має надати обвинуваченому Ельдару Астанову безоплатну вторинну правову допомогу. А 19 грудня дізнався, що між обвинуваченим та іншим захисником підписано договір про адвокатські послуги.

Захисник каже, що згідно з законом не може безоплатно надавати адвокатські послуги, оскільки між підзахисним і ще одним адвокатом може бути інша угода. Подав клопотання про те, щоб відправити запит на інформацію про цю угоду.

Головуючий суддя Дмитро Руденко пояснив, що адвокат призначений за дорученням про надання правової допомоги, тому відмовив у відправленні такого запиту і зазначив, що Шкварок зобов’язаний надавати правову допомогу.

Прокурор подав пропозицію продовжити утримання під вартою Ельдара Астанова на 60 діб.

Захисник зазначив, що ще не ознайомився з матеріалами справи.

Адвокат та підсудний висловилися проти продовження запобіжного заходу, однак суд вирішив продовжити тримання під вартою на два місяці.

Наступне засідання – 12 лютого об 11 годині.