До півсотні донорів щодня здають кров в Івано-Франківській обласній станції переливання крові. Нині почесну місію – стати донором вирішили виконати бійці спецпідрозділу “Грифон”.

 Перетиснута жгутом рука поверх ліктя, кілька стискань дужим кулаком, йод для дезінфекції і легкий дотик голки. Систему під’єднано. Знати, що сім хвилин спокою на лікарняному кріслі та 400 мілілітрів власної крові можуть врятувати чиєсь життя – важливо.

Загалом донорської крові в Центрі переливання вистачає. Однак лікарі мають клопіт з нестачею розхідних матеріалів для сучасного медичного комплексу, яким торік поповнився місцевий заклад. Це інактиватор вірусів і бактерій у компонентах крові та сеператор клітин крові для заготівлі тромбоцитів. Останній використовують для лікування онкогематологічнних хворих, передає Вежа.

Один комплект розхідних матеріалів для заготівлі тромбоцитів коштує дві тисячі гривень. Їх закуповують спільно – коштом держ та місцевого бюджетів. Частково залучають гроші благодійного фонду.

За життя кожна четверта людина потребує переливання крові, свідчить лікарська статистика. Натомість, перенесені хвороби не рідко на перешкоді рятівній місії. 10% охочих, після аналізу крові не допускаються до донорства.