Про це повідомив під час ефіру на телеканалі “Галичина” головний державний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук, пишуть Версії.

“Нам вдалося, силами медичних працівників пиржиттєво відібрати в неї змиви для аналізів і відправити на дослідження… На кінець дня, сьогодні підтвердилась у цієї жінки наявність Covid-19”, – заявив Руслан Савчук.

Нагадаємо, 30 березня 2020 р. в Івано-Франківському ОПЦ, через день після пологів, померла породілля з Болехова.

Госпіталізація породіллі була планова.

“На початку березня 2020 року з Болехова була скерована в обласний перинатальний центр з діагнозом “хронічна артеріальна гіпертензія”, ожиріння 4-го ступеня. На той час було 36 тижнів вагітності. 10 березня жінка була госпіталізована в реанімаційне відділення, у неї були дуже високі тиски. Артеріальний тиск був в діапазоні 180/100, 200/110. Жодних ознак на момент переведення її в реанімаційне відділення не було, тому що температура тіла була в межах норми, ні кашлю, ні ознак дихальної недостатності. Вона лікувалась, як вагітна з гестозом”, – зазначив заступник директора ДОЗ.

Ситуація змінилася в суботу.

“Проте 29 березня різко почала падати сатурація, у жінки піднялась температура тіла до 38-39 градусів, почало наростати явище дихальної недостатності, – додав Чемний.

І тоді лікарем акушером-гінекологом було зібрано додатковий прицільний анамнез.

“Тоді ж породілля зізналась у тому, що напередодні приїхала з Польщі. Одразу вона була переведена в ізольоване приміщення – в окреме відділення з окремим входом. У цей же час після обіду у неї почались фізіологічні пологи і вона народила дівчинку вагою 2,5 кг. Проте стан її різко погіршувався, вона була переведена на апарат ШВЛ, проведені всі заходи що відповідають протоколу лікування в такому випадку, але, на жаль, вчора, 30 березня, у неї настала зупинка серця”, – розповів Володимир Чемний.

Читайте по темі:

Померла в Івано-Франківському обласному пологовому породілля, у якої підозрюють COVID-19, повернулася з Польщі

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!