До переліку об’єктів приватизації способом аукціону пропонувалося внести нерухоме майно, яке знаходиться за даною адресою, пишуть Версії з посиланням на ”Вікна”.
“На площі майже 1,2 га знаходиться колишній асфальтний завод Калуша. І частину цієї території — 0,5 га і три об’єкти, які тут знаходяться, — було приватизовано у 2009 році. Решта (два бітумні резервуари, вбиральня, кладова і ворота) є власністю міста, — пояснив голова фонду комунальної власності Калуша Олександр Челядин. — Власне, всією цією територією користується власник, який частину її приватизував. Тому наше завдання: привести у відповідність це питання і щоб місто отримувало кошти за землю і за об’єкти, якими користується даний власник. Ми повинні або дати йому можливість викупити або комусь іншому”.

Утім, під час сесії з’ясувалося, що за вказаною адресою числиться ще і магазин, площею 80 кв. метрів. А самі мешканці вулиці Долинської кілька років скаржаться на викиди шкідливих речовин від діяльності асфальто-бетонної установки.

“Це питання турбує нас уже чотири роки. Цими викидами забруднюється повітря на вулицях Долинська, Привокзальна, Козоріса, Добрівлянська. Винуватцем є підприємець Кондрат. Ця установка працює без жодної чистки, наші легені дихають цим щодня. Неможливо вийти на вулицю, діти сидять удома, бо повітря насичене газами, фенолами і пилом, які виходять з труби цього міні-заводу”, — повідомила представниця вулиці, яка перебувала на сесії.

За її словами, калушани вже неодноразово зверталися з цього приводу до органів влади, державної екологічної інспекції, управління санепідемстанції, прокуратури. Але питання залишається не вирішеним. Водночас, встановлено, що установка працює без дозволу на викиди, а їх заміри показали, що допустимі норми перевищено.

“Ми звернулися в Міністерство екології, яке видало ліцензію на цю діяльність”,— зазначив міський голова Ігор Матвійчук.

Як уточнили під час сесії, завод не побудованйи підприємцем. Він існував з 1970-х років. Знаходиться він у промисловій зоні. Тож, заборонити його діяльність місто не може, але змусити працювати у законодавчому полі — цілком реально.

Зрештою, депутати вирішили ще довивчити питання, розібратися з проблемою, з’ясувати, чому під одним номером є кілька об’єктів та перенесли розгляд на наступну сесію.