А вже незабаром депутатам пропонуватимуть її затвердити. У Калуші розробили та виставили на обговорення Програму туристичного розвитку міста на 2016-2020 роки, виконанням якої планують не лише забезпечити сталий розвиток туристичної галузі в Калуші, але і підвищити рівень життя громадян і створити додаткові робочі місця, залучити інвестиції, провести паспортизацію та інвентаризацію туристичних об’єктів міста тощо, пишуть Версії з посиланням на “Вікна”.

Загалом планувалося розвивати історичний, фестивальний, індустріальний, весільний, активний та караванінг туризми.

Сьогодні на сайті міської ради оприлюднили Програму туристичного розвитку міста Калуша на 2017-2021 роки, яку виноситимуть на затвердження сесії. У цьому проекті документу зазначається, що держава проголошує туризм одним з пріоритетних напрямів розвитку економіки та культури і створює умови для туристичної діяльності.

”Туризм – одна із найбільш перспективних галузей економіки Івано-Франківщини, у склад якої і входить Калуш. Івано-Франківська область входить в перелік найбільш привабливих та популярних туристичних регіонів України.

Існуюча база рекреаційних закладів різних форм власності (362 одиниці на 17,6 тис. місць) дає можливість нарощувати туристичні, лікувально-оздоровчі, спортивні послуги, в тому числі й для іноземних туристів. В області є десять курортних місцевостей. Для курортної терапії використовуються кліматичне лікування, мінеральні ванни”, – йдеться у Програмі.

Зазначається, що для ефективного розвитку туристичної галузі у місті Калуші потрібно сформувати структуру управління туристичною галуззю (відділ з питань інвестицій, туризму та міжнародної інтеграції) та забезпечити повне використання туристичного потенціалу міста, зробивши його якомога доступнішим для споживача шляхом побудови якісної туристичної інфраструктури.

Розробники Програми переконані, що Калуш має значний потенціал історичних, культурних та природних об’єктів для розвитку різних видів туризму, є самобутнім регіоном зі специфічними культурно-побутовими особливостями. Своєрідність і самобутність населення краю проявляється у світоглядних уявленнях та віруваннях, обрядовості та матеріальній культурі. Розвиток туризму дасть поштовх до відродження та розвитку традиційної культури (народних промислів, архітектури, мистецтва тощо), збагачення краю, підняття рейтингу міста на туристичному ринку попиту.

“Одна з головних переваг міста – його вигідне географічне розташування. Добре розвинута транспортна мережа поєднує місто з Центральною Європою та Заходом через залізницю та автомобільні дороги. Мережа автомобільних та залізничних доріг з’єднує Калуш з іншими містами, такими, як Львів (130 км), Ужгород (280 км), Київ (560 км). В радіусі 300 км від міста пролягають кордони з Польщею (150 км), Угорщиною (300 км),Словаччиною (300 км), Румунією (240 км), що дає легкий доступ до країн Центральної та Східної Європи.

Таке географічне розташування Калуша з країнами Європейського Союзу сприяє організації туристичної пропозиції, а також розвитку співпраці з європейськими партнерами у сфері модернізації інфраструктури, в тому числі транспортної. Розбудова інформаційного простору повинна передбачати створення єдиної системи, здатної ефективно та надійно функціонувати, забезпечуючи свій постійний розвиток та інтегруватися з іншими регіонами країни та зарубіжжя. Створення цієї системи буде сприяти відкриттю нових можливостей для залучення вітчизняних та закордонних інвестицій, входу у світову мережу з регіональним туристичним продуктом”, – йдеться у тексті проекту.

Фінансування заходів Програми здійснюватиметься за рахунок коштів міського бюджету. Наразі обсяг фінансування Програми визначено на рівні 3 579 000 грн.

Реалізація цієї Програми дозволить позиціонувати Калуш як європейське туристичне місто, збільшувати кількість туристів в місті на 20%-50% щорічно, розширити можливості отримання інформації про місто, вивести інтернет-сторінку “Калуш Туристичний” на перші позиції пошукових систем з туристичних запитів по нашому регіону, акцентують розробники, додаючи, що реалізація Програми збільшить надходження до місцевого бюджету уже на перших етапах.

”Тільки при підрахунках одного підтипу активного туризму очікуваний прибуток цієї галузі становитиме 648,00 тис. грн в рік (на облаштування 5 велопрокатних пунктів закритого типу по території міста для здачі 50 велосипедів в оренду необхідно 900,00 тис. грн, якщо при мінімальному часі велопрокату ціна оренди одного велосипеда за 1 год. в день – 10 грн, мінімальний час прокату – 2 год., то очікуваний мінімальний односезонний дохід за 9 місяців становитиме 648,0 тис. грн, максимальний – 1 620,0 тис. грн)”, – прогнозують у Калуші.