Даний велопробіг — перший гуманітарний проект у рамках партнерства між Калушем і Горліце, друга хвиля якого розпочалася з початку 2012 року.

 Делегація велосипедистів на чолі із міським головою Калуша Ігорем Насалика сьогодні вранці стартувала на Горліце.

Загалом, 34 велосипедисти проведуть у дорозі 4 дні. Наймолодшому — 16 років, найстаршому — 59. За 60 кілометрів до Горліце до калуської народних «дипломатів» доєднається польська делегація на велосипедах включно з бургомістром Горліце та маршалком Малопольського воєводства, інформують Вікна.

Тож, роверисти потраплять просто з «корабля на бал» — а саме на День міста Горліце, які відзначатимуть у суботу, 15 червня.

Очікується, що саме з приїзду вело колони розпочнуться офіційні урочистості. Участь у велопробізі впродовж майже 400 км буде брати і Галина Шиманська, яка займається спінінгом.

Всього участь у велопробізі беруть 2 жінки, чоловіків — 32.

За словами міського голови Ігоря Насалика, велопробіг може стати традиційним, а, значить, — щорічним. Наступного року, можливо велопробіг проляже у Російську Федерацію чи подалі у Європу.

На прес-конференції перед стартом Ігор Насалик зазначив, що калушани у велопробізі мають кілька цілей, зокрема, політичну — адже Україна прагне до Євросюзу.

Крім того, це демонстрація співпраці Калуша і Горліце (під час повені 2008 року Горліце першим прийшло на допомогу Калушеві. — Ред.), спортивного пріоритету громади та реклама екологічного виду транспорту представниками зони екологічного лиха — Калуша. У середньому учасники велопробігу будуть долати по 100 км на день.

Перший нічліг за планова на 115-му кілометрі маршруту — у селі Басівка. Саме тут до велопробігу доєднається дружина міського голови Гюзель Насалик.