В Україні немає нових військових кладовищ. Є алеї Пам’яті героїв, алеї Слави. Найкращий меморіал героям АТО та Революції Гідності споруджено в Запоріжжі. Центральна й Західна Україна з шаною ставляться до своїх полеглих героїв. На жаль, цього не скажеш про прифронтові території. Про це пишуть Версії з посиланням на Дзеркало Коломиї.

Про стан поховань героїв АТО, передусім – про стан поховань тимчасово невідомих захисників України на територіях, наближених до зони бойових дій доповів коломиянам колишній боєць добровольчого батальйону “Айдар”, а на цей час координатор Всеукраїнського громадського руху “Людина живе доки її пам’ятають” Микола Павлюченко, уродженець Січеславщини.

Учасникам зустрічі продемонстрували фото і відеоматеріали з офіційних місць поховань.

Меморіал у Запоріжжі

У Запоріжжі стан поховань бійців АТО тримає під контролем обласна влада. А ось місцеві мешканці місцем поховання цікавляться менше. Таксисти не знають узагалі.

Цього не скажеш про Дніпро. Місцеві підприємці спорудили тут величний меморіал.

Меморіал у Дніпрі

У райцентрі Старобільську Луганської області, підконтрольному Україні, до загиблих героїв ставлення абсолютно байдуже,- запевняє Микола Павлюченко. Волонтери неодноразово зверталися до місцевої адміністрації, однак результат нульовий. На щорічні заходи з ушанування пам’яті загиблих місцева влада демонстративно не з’являється.

Опікуються останками загиблих дві-три родини патріотів. До міста приїжджають родичі загиблих бійців, чиї тіла ідентифікували за допомогою ДНК, проте забрати й перепоховати останки – дуже клопітка й витратна справа.

Так само складно схилити тамтешню владу і населення покласти на місці поховань капличку. Храм УПЦ КП там нещодавно спалили невідомі.

Гість попросив допомоги коломиян у спорудженні екуменічної (міжконфесійної) каплички в Старобільську, на що отримав згоду. Священик Михайло Дзюба, депутат міськради Геннадій Романюк, підприємець Михайло Бережницький пообіцяли, що допомогу спробують організувати.

Зустріч Миколи Павлюченка з коломиянами відбулася у рамках Програми національних обмінів ЦКМ міста Львова та ГО “Військові капелани” Коломиї.

Андрій МАЛАЩУК