стрибки парашут коломия-00602

Для любителів екстриму вигадали і удосконалили майже до неможливого уже багато видів спорту. Когось “пре” альпінізм, когось – гонки. Але одним із найпопулярніших і, до речі, найбезпечніших екстремальних видів спорту, був і залишається скайдайвінг. 

Про це пишуть Версії з посиланням на  Огого!

Якщо раніше прикарпатцям, які хотіли стрибнути з парашутом, доводилося їздити в інші регіони, то віднедавна така можливість з’явилася буквально під боком. Із травня цього року на аеродромі у Коломиї можуть випробувати свою “безстрашність” і парашутисти-“першоразники”.

Для читачів та читачок журналісти з’їздили на аеродром, розпитали, що таке парашутизм і з чим його подають, та випробували на собі міцність парашутів.

“Із 2012 року на аеродромі здійснювали стрибки спортсмени, а цього року прийняли отаке рішення – відкритися для новачків. Орендували літак – АН-2 або «кукурузник» – і отепер стрибати можуть усі”, – розповідає керівник стрибків із парашутом Володимир Алєксєєв.

Стрибки відбуваються кожні вихідні. Підготовка для “першоразників” розпочинається о 10:00 і триває близько 5-6 годин.

“Час залежить від кількості особового складу і «талановитості» учнів”, – каже Алєксєєв.

Підготовкою початківців займається Володимир Довгоброд – парашутист-інструктор із 40-річним стажем зі Стрия, на рахунку якого близько 4 тисяч 700 стрибків.

стрибки парашут коломия-00386

стрибки парашут коломия-00351

стрибки парашут коломия-00325

стрибки парашут коломия-00322

стрибки парашут коломия-00346

стрибки парашут коломия-00352

стрибки парашут коломия-00351

Спочатку потрібно підписати всі необхідні документи, внести паспортні дані, а вже тоді починається підготовка.

стрибки парашут коломия-00398

Підготовка має 6 етапів. Перший – розміщення в літаку: коли майбутніх парашутистів учать, як потрібно сидіти у літаку, за що можна триматися, а за що – категорично ні.

стрибки парашут коломия-00445

Другий етап називається “відділення від літака”. “Першоразникам” пояснюють, як та у якій позі потрібно вистрибнути з літака, щоб не зашкодити собі, та вчать смішної фрази “321, 322, 323 – купол”, яка може зберегти здоров’я.

стрибки парашут коломия-00434

Наступний етап – парашутування, під час якого вчать, що робити, щоб вас не занесло на дерево чи огорожу, та як діяти, якщо, все ж, не пощастило.