29 серпня 2016 року до суду поступило кримінальне провадження про обвинувачення особи за статтею 185 ч. 3 КК України, жителя міста Коломия, уродженця Республіки Польща, засудженого вироком Івано-Франківського міського суду від 21 лютого 2017 року за ст. 185 ч. 2 КК України до п’яти місяців арешту, яке відбув повністю.

Протягом літа минулого року обвинувачений, 1996 року народження,  будучи сиротою, не маючи постійного місця проживання та праці і відчуваючи у зв’язку з цим тяжкість матеріального стану став на шлях злочину проникаючи у недобудовані житлові будинки, що в м. Коломиї викрадав господарські інструменти та будівельні матеріали, а також особисті речі власників, чим спричинив потерпілим матеріальну шкоду внаслідок викрадення та відновлення пошкодженого майна на загальну суму 59300 грн.

Всі чотири епізоди вчиняв самостійно. Спочатку підбирав об’єкти, а потім в нічний час здійснював викрадення проникаючи у будинки через вікна. Викрадені речі переносив у певні місця, а після відвозив додому. Надалі продавав на ринку, а кошти витрачав на свої потреби.

Потерпілим відшкодовано частину матеріальних збитків на суму 13130 грн.

Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 3 ст. 185 КК України – таємне викрадення чужого майна, повторно, шляхом проникнення у житло.

Слід зазначити, що під час досудового слідства до обвинуваченого було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, проте внаслідок порушення умов застосованого заходу та оголошення його в розшук, змінено на тримання під вартою.

На вирок суду може бути подана апеляція протягом тридцяти днів.