Є різні монументи-хрести, але печеніжинський особливий. Це дарунок тим, що вже відійшли, від тих, що живі.

Про це свідчить лаконічний напис на хресті “Предкам від нащадків”. Це вияв християнського прощення і поваги, милосердя і добра.  Про це пишуть Версії з посиланням на Дзеркало Коломиї.

Ініціатор спорудження пам’ятки — відомий прикарпатський підприємець та меценат, заслужений працівник сільського господарства України Дмитро Гладуняк. Його задум підтримали печеніжинці Василь Гладуняк та Володимир Семенюк.

Проект, який планував втілити в життя Д. Гладуняк за два роки, вдалося зреалізувати за рік. А це тому, що ідею підтримав ще один меценат – Мирослав Чемерис з Марківки, який живе і працює в Ляйпціґу (Німеччина).

Автор проекту — заслужений художник України Мирослав Ясінський з Коломиї, проектант — Іван Мироняк.

Виконали роботу майстри-каменярі з Городенківщини — працівники фірми, яку очолює Василь Штайнбах. Допомагав їм печеніжинський підприємець Василь Вінтоняк, який виготовляє цвинтарну скульптуру замовникам з усієї Західної України.

Хоч пам’ятку освятили раніше, однак нещодавно зібралося широке коло відомих на Коломийщині, і не лише, підприємців та керівників, яких ініціатор побудови хреста Дмитро Гладуняк зібрав, щоб познайомити з тими, хто доклав зусиль до цієї шляхетної справи. А головний посил полягав у тому, щоб усі, хто має змогу, жертвував кошти на доброчинні справи, підтримував регілію, культуру, історію, шанував землю, де народився і живе.

“Тут неподалік стоїть наша родинна хата, тут я малим грався, виростав, це місце для мене святе, — каже Дмитро Гладуняк. — Свого часу я побачив в Естонії музей просто неба з хрестами, і тоді в мене зародилася думка поставити такий хрест для всіх моїх односельців. Для моїх рідних, багатьох з яких я вже втратив, для сусідів, приятелів, для всіх печеніжинців, що вже покинули цей світ, але з якими мені було добре. Я хочу, щоб подібні справи робили й інші люди. Дуже приємно, що є кому передати підприємницький і меценатський досвід, що живуть у Печеніжині й околицях небайдужі молоді люди. Маю на увазі таких, як Василь Вінтоняк, який розвиває свій бізнес тут, на місці, і Мирослав Чемерис, який живе і працює в Німеччині, але не забуває, де його колиска”.

На урочистому заході виступили голова Печеніжинської ОТГ І. Довірак, В. Глаголюк, М. Ясінський, М. Савчук, І. Мироняк, М. Довірак та інші.

Присутні помолилися та сфотографувалися на згадку.

Очевидно, на храмові свята до новопосвяченого пам’ятника-хреста приходитиме печеніжинська громада — помолитися за душі предків, поклонитися їхній пам’яті, запалити свічку, поставити квіти.