“Так чи інакше Путін і Зеленський поспілкуються. У випадку Путіна і Зеленського це набагато важливіше, ніж антураж зустрічі. Яким буде антураж, яким буде формат, напевно про це буде досягнуто домовленості вже ближче до самої зустрічі”, – сказав речник президента Росії Дмитро Пєсков, повідомляє ТАСС.

“Можна припустити, що це буде зустріч не заради того, щоб все завести в глухий кут, а щоб справді спробувати знайти якісь розв’язки”, – додав речник Путіна.

Водночас міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що контакт Путіна і Зеленського 9 грудня може дозволити прояснити позицію Києва по мінських угодах.

“Контакт буде, безумовно, корисний, тому що ми дуже хочемо зрозуміти, як усе-таки після всіх неоднозначних, суперечливих заяв з Офісу Зеленського сам український лідер бачить рух до виконання мінських домовленостей”, – сказав Лавров, пише ТАСС.

При цьому він наголосив, що “безглуздо гадати”, наскільки повномасштабною, повноформатною стане зустріч двох президентів.

“Буде зустріч у нормандському форматі: чотири лідери будуть там разом в один і той самий час. Як вже сказали в адміністрації президента, є можливість поговорити Путіну і Зеленському. Вона не буде формальною, тому що це станеться “на полях” іншого заходу”, – глава МЗС Росії.

Лавров звернув увагу, що багато в чому залежить від української сторони, чи будуть президенти говорити про відносини двох країн.

“Не ми скорочували двосторонні відносини, переривали транспортне сполучення. Якщо українська сторона, як зараз багато експертів у Києві говорять, зацікавлена ​​в їх відновленні, думаю, що за нами “не заіржавіє“, – додав він.

Формат і тривалість зустрічі Путіна і Зеленського залежатиме від графіка роботи лідерів під час саміту “нормандської четвірки”, сказав помічник президента Росії Юрій Ушаков, пише ТАСС.

“Є намір провести таку двосторонню зустріч. Просто багато залежатиме від того, як буде побудований графік роботи самої “четвірки”. Навіть можуть відійти в сторонку удвох і поговорити там 30 хвилин, а можуть півтори години”, – сказав Ушаков.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!