Санаторій «Юність», де минулого тижня загинула школярка зі Львова, продовжує працювати – саме тепер почався новий заїзд. Щоправда, поки дітей розселяють у сусідніх оздоровницях.

«Ми їх розселили по інших санаторіях. Уся медична робота, весь виховний процес, все як було, так і залишається», – каже в.о. головного лікаря санаторію “Юність” Галина Карташова.

Група львівських учнів, серед яких була  й загибла 10-річна Діана Сідельник, виїхала на тиждень раніше – після трагедії батьки не схотіли залишати там своїх дітей. Корпус-вбивцю не тільки закрито, але й опечатано правоохоронцями. Сьогодні там знову відкололися чистини аварійних балконів.

Вбиті горем батьки Діани приїхали до Сімеїза напередодні. Довго намагалися зустрітись із представниками Мінздоров’я України. Але нікого з чиновників  не знайшли. Лише на четвертий день після смерті дівчинки, ті спромоглися попросити вибачення в Сідельників. Родичі ж вимагають правди – чому і за чиїм наказом дітей перевели в аварійний корпус.

«Їх на 4-й день перевели ось в цей жахливий корпус, на цей балкон. Не було ніякого попередження, що не можна виходити взагалі. А в кого дізнатися, я не знаю», – кажуть батьки загиблої Галина та Зиновій Сідельники.

3 червня урядовці відзвітували – шостий корпус санаторію виведений з експлуатації ще 2007 року. А головний лікар «Юності» на власний розсуд поселив туди  дітей, тож він і його підлеглі мають відповісти за смерть Діани.

«Я вам відповім щиро і відверто: всі люди, які причетні хоч якимось чином до цього випадку – вони відповідне покарання понесуть. Ці люди ну просто не можуть там працювати, а я думаю, що ці люди повинні бути оцінені відповідно правоохоронними органами», – каже заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов.

Після смерті учениці уряд вирішив виділити кошти з резервного фонду на капітальний ремонт цього та інших оздоровчих закладів. Таких в Україні – 22. Закрити ж санаторії не можна – кажуть у МОЗі. Адже порушиться лікувальний цикл алергіків, астматиків та хворих на туберкульоз, але ціна такого оздоровлення надто висока.

 

Нагадаємо, 30 травня в дитячому протитуберкульозному санаторії «Юність», що входить до системи МОЗ України, сталося руйнування конструкції балкона третього поверху, на якому було четверо дітей. Серйозно травмовані дві дівчинки зі Львова, і одна з них – 10-річна – вночі від травм померла в реанімації Лівадійської лікарні.

Спальний корпус санаторію, в якому сталася трагедія, був збудований 1906 року. Через аварійний стан санаторій був у чорному списку Міністерства курортів Криму.

Як повідомили ZAXID.NET у Львівській міській раді, у санаторії «Юність» перебуває 20 дітей з львівських шкіл.

Кримські правоохоронці затримали заступників головного лікаря з економічних питань та з охорони праці дитячого протитуберкульозного санаторію «Юність».

Кримські правоохоронці затримали заступників головного лікаря з економічних питань та з охорони праці дитячого протитуберкульозного санаторію “Юність”, де через обвалення балкона загинула 10-річна дівчинка зі Львова.