До цього часу мешканці громади змушені були долати відстань від 5 до 15 кілометрів до найближчого ЦНАПу у районному центрі.

До відкриття ЦНАПу йшли два роки, розповідає селищний голова Ярослав Здерка. А щоб прискорити процес вклали близько 400 тисяч гривень з власних надходжень бюджету Старобогородчанської ОТГ. Проте головне, надавати послуги якісно.

У центрі працюватиме 6 спеціалістів, які пройшли відповідну підготовку на базі ЦНАПу в Івано-Франківську. Під час урочистого відкриття ЦНАПу їм вручили відповідні сертифікати. Тут надаватимуть 49 найбільш запитуваних мешканцями громади послуг. Це реєстрація місця проживання та актів цивільного стану, нотаріальні послуги, реєстрація нерухомості та бізнесу.

Відтепер мешканці громади не витрачатимуть час на відвідання районного центру, а можуть отримати потрібні послуги одразу в адміністративному центрі громади завдяки втіленню реформи децентралізації.

Програма «U-LEAD з Європою» здійснює підтримку реформи децентралізації в Україні, а зближення влади і простих громадян — один з її напрямків.

«Децентралізація потрібна, щоб зблизити владу з населенням. Центр надання адміністративних послуг якраз для цього покликаний», – говорить Сусанна Делланс керівник початкової фази по покращенню якості місцевих послуг Програми U-LEAD.

ЦНАП у Старобогородчанській громаді став одним з 26 проектів-переможців першої хвилі відбору з цілої України.

 

Через ЦНАПи у громадах люди відчуватимуть реальні переваги децентралізації, кажуть експерти. А Центр надання адмінпослуг у Старобогородчанській ОТГ має всі шанси розширювати сферу своїх послуг. Зокрема тут хочуть згодом видавати ID-картки та біометричні паспорти.