Як повідомлялося, інсталяцію встановили ввечері 7 червня “жовті чоловічки”, які налякали та, водночас, зацікавили мешканців і гостей міста. Пізніше співзасновник фестивалю Ілля Розумейко розповів, що суть перфомансу була у реакції людей: за малий відрізок часу люди в соцмережах написали чимало думок щодо цього. Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

Почалося відкриття інсталяції з 20-хвилинним запізненням. Спочатку із контейнера вийшли організатори, а потім почали запускати людей.

Як з’ясувалося, всередині – морська відеопроекція і пісок на землі.

Заходити всередину контейнера і побувати на березі моря можна лише поодинці, але впродовж усіх днів фестивалю.

“Кожна пересічна людина зі звичного міського життя може потрапити у інший простір. Карпатські море, яке колись тут, можливо, було мільйони років, ми перетворили на вільний мистецький порт”, – сказав співорганізатор фестивалю Ілля Разумейко.

Президент фестивалю “Порто Франко” Роман Григорів зазначає, що інсталяція та й сам фестиваль – непересічний.

“Насправді на березі Карпатського моря кожен для себе зможе відкрити порт “Франківськ”. Це унікальне місто, і цей фестиваль сучасного мистецтва – непересічний із його музичним акцентом. У підсумку ми чекаємо на величезний фідбек: створення нових унікальних поектів і великого обговорення”, – каже Григорів.

Всередині контейнера заборонили робити фото- і відеозйомку.