“Картину Ахтема Сеїтаблаєва “Кіборги” довелось показати тричі. Приміщення не вміщувало всіх охочих. Доставили два додаткових ряди зі шкільних стільців. Глядачі реагували мовчки, дехто плакав, аплодували до кінця титрів”, – розповідає прес-секретар кінофестивалю “Молодість” Анастасія Пугач, пише Gazeta.ua.

Як повідомлялось, у Верховині немає кінотеатру. Аби подивитись кіно, жителям треба дві години їхати до Івано-Франківська. Тому місцеві мешканці ще не мали можливості переглянути останні українські прем’єри.

“Раніше у Верховині був кінотеатр. Там вперше показали знакові українські фільми “Білий птах із чорною ознакою” Юрія Іллєнка і “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова. Його знімали в цьому селищі. Кінотеатр розвалився. Найближчий за дві години їзди в Івано-Франківську. Мешканці не мають змоги поїхати. Про “Дні кіно” знають всі місцеві, з ким спілкувались. Перепитують, чи фестиваль щорічний, – продовжує Анастасія. – Найбільше молоді зібрала комедія “Дзідзьо Контрабас”. Влаштували конкурс на найкраще запитання. Перемогла 17-річна Христина П’ятнюк, що планує стати журналістом. Запитала, чому в сцені похорону Дзідзьо заспівав “Многая літа”. Виявилось, що знав лише одну, яку виконують на урочистостях. Наступний показ плануємо зробити також у селищах на Харківщині. Отримали листа з невеличкого селища з Харківщини, просять до них приїхати”.