20 червня у центрі смт. Вигода, що розташоване в Долинському районі, було знову людно. Однак натовп зібрався не на свято, а на протест місцевої громади проти будь-якої реорганізації Вигодської міської лікарні.

 

Цього ж дня в районному адміністративному будинку відбувалась сесія Долинської районної ради, де депутати мали вкотре вирішувати долю цього медичного закладу.

 

Нагадаємо, що 15 листопада 2012 року районна рада прийняла рішення про організацію на базі Вигодської міської лікарні відновного, а не планового лікування, як це було раніше. Мовилось про створення в цьому приміщенні або відділення паліативної допомоги, або ж реабілітаційного центру. Люди запитують, для чого селянам, які мешкають у мальовничому краї, реабілітація:

 

«Та ми вдома, в садочку чи на полі проходимо таку реабілітацію, як треба. Для чого вона нам тут? Нам лікування потрібне. Ми вимагаємо залишити Вигодську міську лікарню в тому статусі, в якому вона була досі – тобто, в статусі медичного закладу планового лікування, – щоб ми тижнями не стояли в Долинській районній лікарні в чергах на  медогляд, або, щоб люди не помирали в каретах швидкої допомоги, тим часом, як їх везуть до медзакладу. До речі, сьогодні вночі із села Шевченкового везла швидка чоловіка… і як ви думаєте, що сталося? Не довезла».

 

Кілька годин під палючим сонцем люди вимагали у представників влади відповідей на їхні запитання. Спілкувався з мітингувальниками  заступник голови районної ради Микола Гуцуляк, який говорив, що якраз на цій сесії депутати говоритимуть про те, щоб внести зміни до попереднього рішення сесії райради і Вигодську міську лікарню залишити в статусі планового лікування, пишуть Ліхтарі.

 

Тим часом, поки люди висловлювали свої вимоги, а посадовець намагався їм пояснити ситуацію, депутати в сесійній залі голосували… Питання про внесення змін до попереднього рішення сесії районної ради вони відмовились розглядати, тобто, це говорить про те, що пропозиція створити на базі Вигодської міської лікарні відновне лікування все ще залишається в силі. Більше того, депутати доручили голові районної ради з головним лікарем, Мар’яном Студентом,  укласти контракт на 5 років. Його кандидатуру на цій посаді, до речі, люди зовсім не схвалюють.

 

Раніше була пропозиція на четвертому поверсі лікарні, який наразі пустує, створити відділення паліативної допомоги. Це питання  депутати зняли з розгляду. В порядку денному сесії районної ради було питання про відновлення повноцінного функціонування Вигодської міської лікарні, проте за це рішення проголосувало лише 7 депутатів.

 

Отож, що ми маємо… Вже кілька років поспіль люди хочуть домогтися того, щоб Вигодську міську лікарню залишити закладом планового лікування. Влаштовують мітинги, дискутують з місцевою владою, і не знаходять ніякого компромісу.

 

Більше того, як повідомила одна з медсестер, головний лікар зі своїми однодумцями намагається цю лікарню знищити. Вона розповіла, що сьогодні в закладі тривають роботи з проведення водопостачання, тобто, води у приміщенні поки нема. У зв’язку  з чим, хворий з дерматологічного відділення пішов додому помитися, тим часом, група лікарів влаштувала перевірку і виписала хворого, буцімто, за порушення лікарняного режиму. Розповідає медсестра і про те, що є лікарі, які дозволяють собі не приходити вчасно на роботу, або побувши півгодини-годину на робочому місці, кудись зникати, що змушує пацієнтів обурюватися і так чи інакше звертатися за медичною допомогою до Долинської центральної районної лікарні. Медики переконані, що все це робиться свідомо.

 

Після закінчення сесії районної ради, керівники району подалися до Вигоди, оскільки люди заблокували транспортний рух і вимагали присутності посадовців. Та зробили це уже після того, як вирішили застосувати контрактну форму трудового договору з головним лікарем і відмовилися розглядати питання повноцінного функціонування Вигодської міської лікарні. Громадськість залишила за собою право проводити акції громадської непокори і надалі.

 

 

Довідково: Історія закриття, а чи-то розформування Вигодської міської лікарні розпочалась 2008 року, коли пологове відділення медичного закладу передали Долинській центральній районній лікарні.

 

Пізніше з певних причин до іншого корпусу міської лікарні медики перенесли і дерматологічне відділення, в результаті чого на четвертому поверсі лікувального закладу залишились голі стіни та порожні кабінети. Крім того, ДЦРЛ почала опікуватись ще й всіма ФАПами та амбулаторіями. А до людей доносились чутки про те, що Вигодська міська лікарня стала непотрібною і невдовзі її можуть перетворити на структурний підрозділ ДЦРЛ або й взагалі закрити. Звісно ж, громада занепокоїлась. І вже 5 років минуло з того часу, як медики не можуть порозумітися, а людям не вдається відстояти свої інтереси.

 

Вигодська міська лікарня обслуговує понад 21 тис. мешканців. Ще 1997 року тут було 140 ліжок. Район гірський, то ж радіус обслуговування сягає 50 км. І якщо на це зважити, то можна зробити висновок, що лікар в разі необхідності може прибути до хворого не раніше, ніж через годину. Наразі, в лікарні триває ремонт на четвертому поверсі, тут перекрили дах, частково вклали нові вікна, відкрили денний стаціонар… Медики кажуть, що лікарня людям конче потрібна, і щодня за допомогою лікаря сюди звертається більше двох сотень мешканців краю. Щоправда – пацієнтів у закладі не густо, однак з їх вуст лунають тільки позитивні відгуки, що лікарі відвідують їх по шість разів на день, а ще, жартуючи, додають: «А готують тут як смачно!».