У зоні АТО було збито два прикарпатські винищувачі

Для польоту в зони пошуку типова навантаження МіГ-29 складалася з двох підвісних паливних баків, двох блоків некерованих ракет С-8 і іноді, якщо дозволяв запас палива, ще й пари бомбових касет РБК. Перші вильоти МіГ-29 на ізоляцію району бойових дій відзначені 5 серпня. В Донецькій області зони пошуку призначалися в райони Єнакієве, Шахтарська та Амвросіївки, а в Луганській — навколо Луганська.

Для забезпечення майже безперервного присутності в зонах пошуку МіГ-29 виконували до трьох вильотів на добу на кожен борт (правда, не щодня), пише Стик.

Незважаючи на це терористи збили перший МіГ-29 (бортовий номер 02) вже 7 серпня. Його пілот, не розібравшись в ситуації, виконав захід на блокпост сил ДНР і в результаті був вражений ПЗРК. А ось точних даних про збитий 17 серпня під Луганськом МіГ-29 з бортовим номером 53 до сих пір немає.

За деякими даними, це був останній виліт «двадцять дев’ятих» на ізоляцію району бойових дій. Ризик втрати літаків від засобів ППО, а також, найімовірніше, відмови техніки, викликані інтенсивної експлуатацією, змусили військове керівництво припинити спроби виконання завдань по ізоляції районів бойових дій. Всього для цих цілей залучалося не менше п’яти МіГ-29 — не тільки з 114-й, але і, можливо, з інших авіабригад.