Віталій Марків родом з м. Хорост Тернопільської області. Після закінчення 9-го класу поїхав з мамою і сестрою в Італію. Це був 2003 рік. В Італії вступив в технічний коледж, закінчив його

В Італії за підозрою в причетності до загибелі на Донбасі фоторепортера Андреа Роккеллі затримали українського добровольця. Чоловіка заарештували 30 червня в Болоньї. Імені затриманого італійські служби не називають.

У свою чергу заступник генерального прокурора України Євген Єнін у Facebook написав, що йдеться про українського бійця Віталія Марківа, пишуть Версії.

«Генпрокуратура здивована арештом в Італії українського солдата Віталія Марківа за підозрою у вбивстві фоторепортера Андреа Роккеллі поблизу м. Слов’янськ у травні 2014 року, висунутою прокуратурою міста Павія…

Генпрокуратура вже звернулася до італійських влад з вимогою надати ґрунтовні докази вини Марківа Віталія або його негайного звільнення», – написав Євген Єнін.

Свого часу Віталій Марків став героєм волонтерського фотопроекту “Якби не війна“.

Родом військовий з м. Хоростків Тернопільської області. Після закінчення 9-го класу поїхав з мамою і сестрою в Італію. Це був 2003 рік. В Італії вступив в технічний коледж, закінчив його.

Віталій працював, міняв різні роботи, але в основному дотримувався спеціальності – дерев’яна промисловість, будував різні дерев’яні будівлі – альтанки, гаражі, балкони.
Останні два роки в Італії працював діджеєм, тренером з боді-білдингу. Активно займався спортом (гра в баскетбол) і любив літати на парашутах.

У грудні 2013 року Марків вирішив поїхати в Україну, щоб підтримати людей, які вийшли на Майдан. Потім він став активістом, був в Самообороні Майдану, 5-сотня.

“5-го грудня я був в Україні, а 6-го вже в Києві, на Майдані. Мене дуже сильно вразило все: події й люди. Багато різного народу. Це так захопило! Дуже патріотичний настрій в людей, всі стояли за одне. Тоді не було жодних політичних партій, а була просто воля народу. Мене водночас і дивувало, і було дуже приємно, що Україна спроможна зібратися вкупу, коли потрібно, в скрутний час. Отже, приказка «Моя хата скраю» втратила свою актуальність”, – розповідав сам Віталій Марків.

Тут же на Майдані зустрів своє кохання.

“Був Новий Рік, великий концерт на Майдані. Я познайомився зі своєю нинішньою дружиною. Вона прийшла навідатись на Майдан. Познайомились ми в січні, в лютому ми почали зустрічатись, а одружилися в жовтні”, – згадував нацгвардієць.

В числі перших добровольців поїхав на Донбас захищати кордони рідної країни. Вступив в добровольчий батальйон, який згодом увійшов до складу Національної гвардії.

Воював під Слов’янському на горі Карачун. Ходив в рейди разом з бійцями 95-ї бригади.

Марків був очевидцем загибелі легендарного генерала Кульчицького.

“Він тоді прилетів на наш блок-пост на Карачун. Це сталося на моїх очах, і на очах більшості наших побратимів. Це була дуже важка втрата, неймовірний біль. Всі плакали. Всі. Я теж. Це людина, яка була офіцером з великої літери, командир, що піклувалася про кожного бійця. Він був не просто генералом, він був нашим Батьком”, – згадував нацгвардієць.

Пізніше він підписав контракт про проходження служби в Національній гвардії в батальйоні Кульчицького.

“Я вважаю за честь служити в батальйоні, який названий на честь генерала Кульчицького. Ми продовжуєм його справу, його плани, його думки і поки не доведено справу до кінця, я не піду з батальйону”, – розповідав волонтерам Марків.

Зараз Віталій Марків є діючим заступником командира взводу у батальйоні ім. Кульчицького

«Його тримають в містечку за 40-50 км від Мілана в тюрмі. Не пускають українських дипломатів, мотивуючи це тим, що Віталій має італійське підданство», – в ефірі телеканалу «112 Україна» зрозповів народний депутат, координатор батальйону ім. Кульчицького Андрій Антонищак.

За його словами, після подій на Майдані Марків відновив свій український паспорт.

 

Суд над українцем відбудеться 4 липня.

 

За матеріалами Главком  та Фотопроекти.