http://kurs.if.ua/media/gallery/full/s/i/sil1.jpg

  Про це сільські голови заявили на нараді Івано-франківського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.

Нарада, що присвячена новаціям у бюджетному законодавстві та адміністрування нових податків, взяли участь нардепи Вадим Івченко (“Батьківщина”) та Юрій Дерев`янко (позафракційний, партія “Воля”).

Сільські голови одностайно критикували законодавчі новації при формуванні місцевих бюджетів, зокрема відсутність реального механізму адміністрування податку з нерухомості та акцизу.

Сільський голова Ланчина Михайло Іванюк виступив з ультиматумом до керівництва області: з лютого всі сільські та селищні ради Прикарпаття підуть на місяць у відпустку за власний рахунок, якщо доти не буде змінено порядок утримання сільрад і не буде розписано порядок адміністрування податків – акцизу та з нерухомості. Тому що наразі, за його словами, неможливо прийняти бюджет. Сільські голови одноголосно підняли руки за таку пропозицію.

Сільські голови розповіли, що наразі тільки 15-20% дворів у селах мають акти на будинки нового зразка, де вказані всі будівлі і метраж, що є базою для оподаткування. А решта користуються актами зразка до 2000-го року, у яких не вказано метраж, не внесені стайні й стодоли. Відтак, постають питання: як і хто має міряти площі, як можна передбачити, скільки цього податку збереться в бюджет сільради?

Незадоволені голови й скороченням штату сільрад, в яких здебільшого працюють “три з половиною працівники – голова, бухгалтер, землемір і пів прибиральниці”. Також голови обурювалися низькими зарплатами.

“Чому підняли собі зарплату до 11800 грн, а головам лишили 2200? Хочу мати 10000 – ми це заслужили. А якщо державі не потрібні сільради, то ми підемо у відпустку за власний рахунок, і спробуйте тоді провести мобілізацію, зареєструте покійників і шлюби, візьміть довідку про склад сім’ї…” – звернувся голова Ланчина звернувся до нардепів.

До речі, більшість сільських голів на Франківщині досі не отримали зарплати за грудень минулого року.

Як підсумував голова обласної Асоціації, голова Старуні Богородчанського району Іван Мосюк, якщо парламент не внесе необхідні зміни до закону про держбюджет, а влада не розробить механізм адміністрування нових податків, голови зі сільрадами з 9-го лютого йдуть у безоплатну відпустку.

Таке рішення занесли в протокол наради, який передадуть голові ОДА Олегу Гончаруку і голові Верховної Ради Володимиру Гройсману. Нагадаємо, Юрій Дерев`янко ініціював у парламенті законопроект, який дасть можливість врятувати сільські бюджети від недофінансування у 2015 році.

На розгляд Ради був запропонований спільний з депутатами від фракцій “Батьківщина”, “Народний фронт” та “Блок Петра Порошенка” законопроект 1766, за який 15 січня проголосували 277 обранців.