Коментуючи заяву про звільнення Ярема Ковалів зазначив, що за час роботи в Держрибагентстві було здійснено ряд реформ, які точно визначили європейський вектор розвитку для українського рибного господарства. Про це пишуть Версії з посиланням на Фіртку.

«Сьогодні майже у всіх регіонах запущено та працює якісно інший рибоохоронний  патруль, промисловий вилов риби почав виходити з тіні, це добре видно по показниках вилову, що зросли в 2016 і 2017 рр.  Завершується робота з європейцями над система дистанційного моніторингу промислового вилову риби, триває електронізація галузі,  розроблено законопроекти про сертифікат походження риби, Фонд підтримки  розвитку рибного господарства, підвищення відповідальності за порушення правил рибальства. В рази спрощено систему видачі дозволів на промвилов риби, рибна галузь вперше отримає фінансову підтримку в рамках кредиту ЄІБ на 400 млн євро, а океанічний рибопромисловий флот через 18 років  збитковості  вперше приніс  державі майже 40 млн грн»,  ̶  зазначив Ярема Ковалів.

Він наголосив, що важливим напрямом, який було розпочато і над яким Держрибагентство продовжить роботу є співробітництво з міжнародними партнерами та імплементація їх досвіду в Україні.

Йдеться про програми співпраці та  технічної допомоги від  Норвегії та Естонії, угода із ГКРС ФАО  щодо першої в Україні  програми «Технічна допомога для ведення відповідального рибальства і сталої аквакультури» (наукові дослідження Чорного моря, розробка електронних систем контролю  вилову у морі, тренінги для рибоохоронного патруля).

Ще одним  важливим  проектом, що перебуває на фінальній стадії розробки є  якісно нові та сучасні Правила любительського і спортивного рибальства, над якими відомство працює разом громадськими активістами рибної галузі.

«Я присвятив реформам 28 місяців свого життя. Це було дуже цікаво і дуже непросто. Фундамент закладено, отож зміни не зупиняться. Планую повернутися в бізнес», –  зазначив Ярема Ковалів.

Довідка:

Ковалів Ярема Богданович народився 9 липня 1976 року у Івано-Франківську. 

У 2001 році закінчив юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Розпочав кар’єру в 1998 році. В компанії «Veneto» почав працювати з 2000 року на посаді юриста. З 2003 року очолював юридичний відділ компанії. 

У період 2003-2007 років працював у компанії TNK BP. 

З 2007 до 2009 року займав посаду керівника юридичного відділу компанії «О’КЕЙ Україна».

У жовтні 2009 року почав працювати в компанії Arricano на посаді керівника юридичного департаменту. З 2012 року – Генеральний директор в декількох компаніях групи Arricano. З січня 2014 року був призначений виконуючим обов’язки Генерального директора Arricano Real Estate. У  вересні 2014 року зайняв позицію Виконавчого радника Ради директорів. У листопаді 2014 року рішенням Ради директорів Arricano Real Estate plc був призначений Невиконавчим директором (Non-Executive Director) компанії.

8 квітня 2015 року призначений Кабінетом Міністрів України на посаду Голови Державного агентства рибного господарства України.