За словам голови Хриплинської сільської ради Романа Соколика, її створення стало можливим завдяки існуючій обласній програми проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, в якій вони стали переможцями, також долучилася міська влада, виділивши певні кошти та завдяки бюджетним грошам сільської ради.

А поштовхом для неї став проект Фонду Ганса Зайделя в Україні «Сприяння розвитку державного управління та місцевого самоврядування», значне місце якого було відведене створенню і розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франкі­вської області.

На сьогодні придбано тракторний причіп цистерновий, пожежний реманент, інше обладнання – генератор, бензопилу, болгарку.

Зголосилися добровольці – свідомі мешканці села, яких очолив приватний підприємець Сергій Присяжнюк. Здійснюється цілодобове чергування у телефонному режимі, члени добровільної пожежної дружини вже відкачували воду з криниць та підвалів мешканців села, проводили обрізку дерев.

Як зізнаються, найбільша проблема в селі – це пожежі сухої трави та сміття, яких минулого року було 16 з 18 пожеж, адже довкола багато необробленої землі, також на території села розташоване велике садово-городнє господарство.