Йдеться про необхідність виходу українського бізнесу з «тіні», який може відбутись завдяки прийняттю революційного рішення щодо скасування податку на прибуток. При цьому підприємці платитимуть податок не із зароблених коштів, а виключно із виведеної готівки з підприємства, – пишуть Версії.

«Сьогоднішня проблема української економіки полягає в тому, що велика кількість бізнесу знаходиться в «тіні». Чому так відбувається? Тому, що наявна податкова система є непрозорою, складною та стимулює бізнес до того, щоб заробляти в «тіні» і в тому числі займатись переведенням кошів в готівку. Тому українська податкова система повинна стати простою та прозорою для кожного. Одним із таких кроків, які я бачу – це формування зрозумілого податку на прибуток. Адже, зараз коли підприємець має фірму, то йому надзвичайно складно отримати кошти у вигляді дивідендів, чи у вигляді прибутку. Крім того, потрібно платити відповідний податок. Тому така ініціатива є доцільною», – підкреслив народний обранець.

Згідно з нововведенням пропонується заміна податку з прибутку на податок на виведений капітал. Це означатиме, що отриманий підприємством прибуток не оподатковуватиметься до тих пір, поки він не буде виплачуватись власникам у вигляді дивідендів або прирівняних до них платежів. Тобто, якщо прибуток розподіляється в формі дивідендів, він буде оподатковуватись за ставкою 15%. А для інших видів платежів, які прирівняні до дивідендів, передбачена ставка в 20%.

Прикарпатський нардеп переконує, що впровадження податку на прибуток позитивно відобразиться на українському бізнесі. Адже, виведення готівкових коштів з підприємства за таких умов можна буде здійснювати легально, без значних економічних втрат.

«За діючим законодавством, коли підприємець має один мільйон гривень прибутку, не залежно, що він вирішить з ним зробити, він повинен заплатити податок на прибуток у розмірі 20%. Відповідно, будь-який бізнес, іноземний в тому числі, намагається уникнути цього і шукати різні «схеми». Тож ми пропонуємо оподаткування на виведений капітал у вигляді 15%. Тобто, коли підприємець заробив на фірмі мільйон гривень і хоче забрати, скажімо, 400 тисяч гривень з фірми, то він платитиме податок вже не з одного мільйона гривень, а з 400 тисяч гривень у розмірі 15%. Єдиний податок, який залишається – це податок на додану вартість. Тобто, реформа торкнеться всіх, крім тих, хто користується спрощеною системою», – відзначив парламентар.

Юрій Соловей зазначає, що запропонована Урядом нова система оподаткування успішно працює в Естонії. Коли ж новий податок вступить в силу в Україні вирішить Уряд і Парламент.

«Потрібно прийняти зміни до Податкового кодексу. Зараз прийнято урядовий законопроект, який буде розглядатись Парламентом. Я думаю, що він почне працювати з 2019 року. Це буде революційним кроком в оподаткуванні. Тоді в Україні ми матимемо по суті два податки. Тобто, застосувавши тільки податок на виведений капітал, ми знімаємо таке поняття, як податок на прибуток. Тобто, є ПДВ, є податок на прибуток, і податок на дивіденди. Скажімо, в Польщі є 20% ПДВ, 20% податку на прибуток, 46% – ЄСВ і 18% – дивідендів. А в Україні – 20% ПДВ, 20% податку на прибуток, 22% – ЄСВ і 5% – дивідендів зараз. А ми пропонуємо 20% ПДВ, 22% податку на прибуток, а решта об’єднується і стає тільки 15%, але у випадку, якщо підприємець забирає дохід», – пояснив парламентар.