2

Станом на 1 липня 2014 року у кожному районі Івано-Франківської області та у містах обласного значення діє 19 центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Три з них, у Калуському, Коломийському та Надвірнянському районах, створено у рамках проекту Європейського союзу «Підвищення якості та ефективності надання адміністративних послуг населенню Івано-Франківської області через співпрацю громади і влади», що реалізується Молодіжним громадським центром «Еталон» у співпраці з Івано-Франківською ОДА.

Заступник голови Івано-Франківської ОДА Любомир Слободян  наголосив, що метою створення мережі Центрів надання адміністративних послуг є  формування єдиної електронної бази.

«Ми хочемо створити мережу певних послуг в одному місці, або хоча б в одному приміщенні. В такому випадку фізична особа чи підприємство може отримати максимально можливий перелік адміністративних послуг, які визначені чинним законодавством України в одному вікні», – наголосив Любомир Слободян.

Основним завдання ЦНАПу є зменшення бюрократії. «Тепер не буде необхідності ходити по різних установах для виготовлення якоїсь довідки. Людина зможе прийти в один кабінет, заповнити інформаційні картки  і ті, хто надають послуги в певний період часу вирішують проблеми людей. На сьогоднішній день найбільш популярними є послуги, які надає міграційна служба, держземагенство та юридична галузь. Це ті послуги, які стосуються усіх», – резюмувала Леся Аронець,менеджер з комунікацій МГЦ «Еталон».

Фахівці переконані, що така мережа спростить процедуру отримання певних дозволів чи документів, як підприємств так і юридичних осіб.

4

1

2

3