Реставрація найстарішого готелю франківська «Дністер» розпочалася в липні минулого року. Готельєр Бойко поставив собі за мету перетворити старе приміщення в чотиризірковий готель. Мова йшла лише про капітальний ремонт будівлі, який передбачав заміну перекриттів, укріплення фундаменту, стін, відновлення фасаду, перекриття даху та відбудову знищеної пожежею на початку 2000-х вежі на даху будівлі, пишуть Версії.

Та завдяки пильності громадян вдалося з’ясувати, що на даху готелю повним ходом йде добудова додаткових поверхів.  Роботи проводилися без погодження реставраційного завдання на розробку проектних документів, які б мали засвідчити підписами  головний архітектор міста, відділи охорони культурної спадщини ОДА та міський департаменту архітектури.

Оскільки Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю виявило, що «реконструкція даху будівлі проводиться без отриманого належним чином права на виконання таких робіт», тому на початку липня 2017 року була проведена перевірка складено протокол про адміністративне правопорушення та видано припис про зупинення робіт з реставрації будинку № 12 на вулиці Січових Стрільців (готель “Дністер”).

Втім, всі хто проходить вулицею Шевченка, на яку виходить бічною стороною будівля, можуть засвідчити, що будівельні роботи на об’єкті не припинялися. Сюди постійно підвозять цеглу, а бетономішалки регулярно завозять бетон. Ось і сьогодні, 25 липня, така бетономішалка працює біля будівлі від самого ранку.

Будівля готелю «Дністер» є пам’яткою містобудування і архітектури місцевого значення.