nafty i gazu univer

Зокрема, йшлося про створення в університеті Інституту теплоенергетики на базі Бурштинського енергетичного коледжу. Цей навчальний заклад і раніше вважався структурним підрозділом ІФНТУНГ, але тепер, у зв’язку із певними змінами в освітньому законодавстві, стало доцільним реорганізувати його в інститут. Тим більше, що практично за всіма можливими показниками коледж дійсно гідний носити таке ім’я.

Коледж має давню історію – тут отримали освіту вже не одне покоління майбутніх енергетиків. У коледжі надзвичайно високий фаховий рівень педагогічного колективу, котрий очолює директор Олександр Джура. Процес підготовки середніх спеціалістів для галузі має все необхідне матеріально-технічне забезпечення; господарство коледжу – учбові та адміністративні корпуси, навчально-виробничі лабораторії, гуртожитки та спортзали – розташовані в загальному на території в 6 гектарів.

–       Коли таким, як наш коледж, закладам було надано статусу «вищий навчальний заклад 1-2 ступеню акредитації», ми робили все можливе, щоб дійсно досягнути такого високого рівня, – говорить директор Олександр Дмитрович Джура. – Зокрема, за трьома направленнями створений бакалаврат, а середніх спеціалістів готуємо за 8 спеціальностями.
Для реорганізації коледжу в Інститут необхідно, щоб в ньому діяли 5 кафедр з відповідними напрямами діяльності, утворити які й було вирішено на Вченій раді. Кадрове забезпечення нових структурних одиниць проводитиметься за рахунок існуючого викладацького потенціалу університету.

Аналогічна реорганізація очікує й на Інститут післядипломної освіти (директор Віктор Петренко) при ІФНТУНГ. Утворення 5 додаткових кафедр за напрямами «розробка та експлуатація природних ресурсів», «логістична інфраструктура нафтогазового комплексу», «раціональне природокористування»  та іншими підніме роботу Інституту на ще вищий та якісніший рівень.

Новий статус отримає й один з найстаріших, базових факультетів техуніверситету – геологічний. Він буде трансформований в Інститут геології. Саме таку ємну і глибоку назву вирішено йому дати на Вченій раді за пропозицією ректора ІФНТУНГ Євстахія Крижанівського.
– Це рішення не є спонтанним, – підкреслив у своєму виступі на засіданні Євстахій Іванович, – адже це не просто несправедливо, що геологічний факультет залишився ніби в нижчому званні, коли решта стали інститутами. Головне те, що це надзвичайно важливий напрям як підготовки фахівців, так і наукових розробок. Тому після проведеної підготовчої роботи та всебічного вивчення питання ми прийшли до висновку, що перспективним буде відкриття нової спеціальності «економічна геологія» та відповідної нової кафедри. А в майбутньому в Інституті геології ІФНТУНГ розвиватимуться й гідрогеологія, геоінформатика та інші споріднені напрями.

Також певні зміни очікують і на факультет архітектури туристичних комплексів. Цей структурний підрозділ, який успішно діє практично вже десятиліття, досяг необхідного ступеню розвитку і буде реорганізований в Інститут архітектури і будівництва туристичних комплексів. Як повідомив декан факультету Ярослав Василишин, поки що це, так би мовити, робоча назва, але на сьогодні вже працюють  5 кафедр за відповідними напрямами («туризму», «будівельної механіки» та інші, в тому числі й випускові), котрі готові й надалі не лише здійснювати підготовку висококваліфікованих фахівців, а й вести глибокі наукові дослідження – за рішенням Вченої ради незабаром вже в складі новоутвореного інституту.

Таким чином, Івано-Франківський національний технічний університет новий навчальний рік зустріне оновленим у структурному відношенні – з 4 новоутвореними інститутами та 11 новими кафедрами.
Розвитку набуде й магістратура вишу: планується збільшення ліцензії щодо підготовки магістрів за рядом спеціальностей. Саме над вивченням потреби та вирішенням організаційних питань розпочато активну роботу після прийняття відповідного рішення Вченою радою університету.