2

На сьогодні  в Івано-Франківську налічується більше 30 самовільно встановлених літніх майданчиків. Крім того є такі, які ще у процесі встановлення, проте ніяких законних підстав на спорудження  не мають.

Рішення про їх демонтаж приймає виконком. Але навіть після прийняття цього рішення власник може сміливо ціле літо проводити незаконну торгівлю на самовільно встановленому майданчику. Все тому, що на примусовий демонтаж треба чекати. Все наче просто – спеціальна комісія складає графік демонтажу цих майданчиків і тоді по черзі проводить демонтаж, тож останній майданчик у списку може бути демонтований через два-три місяці.

Перший заступник міського голови Зіновій Фітель наголосив, що треба зробити так, що майданчики демонтувати за декілька тижнів.

«Якщо б люди знали, що ми їхні незаконні майданчики знесемо через два тижні, то вони б не ставили. А так, якщо від припису до демонтажу проходить два місяці, то підприємець думає, що він ще щось встигне заробити. Цих власників треба штрафувати кожного дня, тоді їм фінансово буде не вигідно ця справа», – підсумував Зіновій Фітель.

Якщо комісія по демонтажу не встигатиме з демонтажем майданчиків, міська рада  укладе договір з певною фіормою, яка цю справу пришвидшить.