2

Відеофайли з «полуничкою» користувач мережі «ВКонтакте» розмістив ще три роки тому, але тільки у березні цього року мистецтвознавча експертиза визначила, що опубліковане відео містить ознаки порнографії. Після цього йому пред’явили обвинувачення у скоєнні злочину, передбаченого  ч. 2 ст. 301 КК України (розповсюдження відеопродукції порнографічного характеру). Покарання за такий злочин – штраф від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією порнографічної кіно- та відеопродукції, засобів її виготовлення і демонстрування.

До суду справа надійшла разом із угодою про визнання винуватості, яку обвинувачений уклав 14 травня цього року із старшим прокурором прокуратури міста Івано-Франківська Ю. Жуковським. Згідно з документом, сторони узгодили покарання у виді штрафу розміром сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 гривень) з конфіскацією порнографічної відеопродукції, засобів її виготовлення та демонстрації.

28 травня суддя Івано-Франківського міського суду В. Попович виніс вирок, яким затвердив укладену під час досудового слідства угоду. Окрім штрафу, розповсюджувачу порнографії доведеться також оплатити вартість проведеної мистецтвознавчої експертизи – 1 376 гривень 96 копійок.