voda

Про це на прес-конференції повідомив директор КП «Івано-Франківськодоекоехпром» Микола Саєвич. Він зазначив, що відтепер тариф один для всіх:

«Якщо раніше існували різні тарифи для фізичних і юридичних осіб, а раніше й бюджетних установ, то з 1 липня тариф буде єдиний для всіх споживачів».

Розрахунок попередніх тарифів проводився ще у 2007 році, виходячи із показників 2006-2007 років. Надалі проводилось тільки коригування. При затвердженні попередніх тарифів вартість більшості складових витрат суттєво зросла. Зокрема, зросли ціни в порівнянні з 2007 роком на пальне – більше ніж у два рази, на матеріали – в середньому на 80%, мінімальна заробітна плата – на 40%. Станом на сьогодні тарифи зросли загалом на 82%.

Востаннє тариф на водопостачання та водовідведення піднімався у березні 2012 року. За постановою Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг, з 1 березня в Івано-Франківську тарифи на послуги з централізованого водопостачання для потреб населення зросли з 2,66 до 2,74 грн. за м куб., водовідведення – 1,74 до 1,79 грн. за 1 куб. м.