pres-konferentsia

Формування української політичної нації відбувається зараз у складних умовах. З одного боку, вони створюють небезпеку для існування самої української держави, а з другого – впливають на консолідацію та згуртованість народу України, який віднині може відігравати власну роль у геополітичній грі, виходячи із власних національних інтересів.

Яку роль у формуванні, розвитку та подальшому існуванні сучасної української нації можуть відіграти галичани з їх специфічними культурними, мовними, психологічними та іншими особливостями?

Що означає для нинішньої України ідентичність Галичини?

Які виклики та сподівання містить цей соціокультурний феномен? Історично склалося так, що саме Галичина взяла на себе роль лідера національно-визвольного руху України. Її внесок у здобуття незалежності, укріплення державності та захисту територіальної цілісності нашої країни є неоціненним. Проте це зумовило також страх і нерозуміння жителів деяких регіонів України так званих «галицьких цінностей», оскільки не всі громадяни нашої держави їх поділяють. Яким чином ми можемо подолати цей конфлікт і налагодити діалог?

Чи досяжно це, і як саме? Круглий стіл є частиною більшого науково- дослідницького проекту під назвою «Ідентичність Галичини» , що проводиться ВШПП, який передбачає проведення наукового аналізу та соціологічних опитувань, а також презентації висновків цих досліджень для мас-медіа. У круглому столі візьмуть участь політичні та громадські діячі області, журналісти, політологи.

На обговорення виносяться такі проблеми, як специфічні риси галичан, які відрізняють їх від жителів інших регіонів України; що саме обумовлює їхню провідну роль у процесі будівництва нації; сприйняття галичанами особливостей та відмінностей жителів інших регіонів України та пошук шляхів порозуміння з метою безконфліктного консолідування нації і здійснення європейського вектору розвитку держави.

Місце проведення: м.Івано-Франківськ: 12.00-14.00, Reikartz-парк отель, вул. Мазепи, 146, конференц-зал