Мирні акції протесту відбувалися водночас в різних містах країни для того, щоб показати – не всі жителі сходу підтримують сепаратистів і приймають ситуацію, що склалася, пише ГК.

 

Як розповіла координатор марафону в Івано-Франківську, Марія, переселенці зі східних областей вважають вибори незаконними, а окупацію Донецької та Луганської областей – неправильною. «Безперечно є люди, що прийдуть сьогодні голосувати і підтримують сепаратистів, – продовжує координатор. – Але на мою думку, вибори нелегітимні, оскільки вся ситуація з Донбасом незаконна. Війна несправедлива і брехлива. Все це протирічить законам України, такого бути не може, все це неправильно. Тим більше? це робиться проти волі людей, які там жили, працювали і змушені були поїхати, покинути все. Люди хочуть повернутися додому, жити у себе вдома, в рідному місті, але щоб це місто було у складі України».

 

Участь у такому протесті прийняли близько тридцяти переселенців. В місті їх набагато більше, але в силу певних обставин вирішили участі не приймати. Одні бояться, іншим байдуже або просто не знали про проведення такої події, оскільки організатори наголошують, що пізно дізналися про таку ініціативу. А ті, що прийшли співали Гімн України, вигукували, що Донбас – це Україна, використовували українську символіку та національні прапори.