Як зазначає відповідальний секретар приймальної комісії даного ВНЗ Руслан Запухляк у розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо», ця спеціальність приваблює оригінальних і цікавих людей, тих, хто любить пізнавати щось нове. Тому так багато абітурієнтів обирають саме цей фах, оскільки він дозволяє перебувати в центрі подій і першими дізнаватися та аналізувати інформацію.

 

«Традиційно в нашому університеті більш популярними залишаються гуманітарні спеціальності, ніж технічні. Цього року помітний великий попит на нову спеціальність «Журналістика». В приймальній комісії було зареєстровано 162 заяви на вступ. А ліцензованих місць було 60. Крім того, державних місць на цю спеціальність поки немає. Але абітурієнти активно цікавились даною спеціальністю, часто дзвонили і розпитували про неї. Профільними предметами для вступу були українська мова та література, а також творчий конкурс», – розповідає Руслан Запухляк.

 

Журналістика є новим напрямом підготовки в даному університеті. І окрім оцінки загального рівня знань вступника, він також потребує перевірки та оцінювання творчих здібностей абітурієнтів. Для цього й проводився творчий конкурс. Для абітурієнтів моделювалась професійна ситуація, а також були запрошені відомі в області журналісти, які спілкувались з ними протягом години. Після цього вступники писали відповідний текст. Це могла бути стаття або інтерв’ю. Крім того, для абітурієнтів проводились зустрічі із знаними прикарпатськими журналістами.

 

Самі ж абітурієнти зазначали, що така форма конкурсу дала їм змогу отримати реальний досвід спілкування з журналістами, яких до цього часу вони бачили тільки на телеекранах.

 

За словами голови предметної комісії з журналістики Ганни Марчук, сьогодні молодь прагне розвивати свій творчий потенціал, здобувати нові знання та вміння. У абітурієнтів є свобода мислення і критичність сприйняття, з ними легко працювати, вони активні, цілеспрямовані, грамотні та частково вже підготовлені. За кілька днів роботи члени предметної комісії переконалися, що у вступників є величезний творчий потенціал, який викладачі спрямовуватимуть в потрібне русло та розвиватимуть у майбутніх студентів усі необхідні вміння та навички.