news-image: В Івано-Франківську попрощалися з єпископом Софроном Мудрим
 Софрон Мудрий 40 років пропрацював в Українській службі Радіо Ватикану і 30 років був ректором Української папської колегії святого Йосафата у Римі.

Уродженець Львівщини, у часи війни Софрон Мудрий опинився в Німеччині, а згодом емігрував до США і вступив до монастиря Отців Василіян, передає кореспондент «Бліц-Інфо». Працюючи на Радіо Ватикану, виступав зі щонедільними радіопроповідями, які підтримували віруючих людей в тодішній радянській Україні.

На 71-му році життя Софрон Мудрий повернувся в Україну, де очолив Івано-Франківський духовний інститут. З 1997 до 2005 року був правлячим архієреєм Івано-Франківської єпархії Української греко-католицької церкви.

За час правління Івано-Франківською єпархією Владика працював над її розбудовою, зокрема розбудовував Теологічно-Катехитичний Духовний Інститут і вивів його у число кращих духовних навчальних закладів. Добився повернення будинку під консисторію, розбудував єпископську резиденцію.

Преосвящений Владика написав багато праць, випустив українською мовою понад 150 релігійних фонокасет, грамплатівок та відеофільмів.

Попрощатися з єпископом-емеритом на літургію в Архікатедральний Собор Воскресіння вчора  прийшло кілька тисяч парафіян. Молилися за упокій Владики Софронія жителі Прикарпаття, представники духовенства та влади. Поховали Софрона Мудрого у крипті Архікатедрального собору.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17