Інформаційно-освітній проект ЗГЖО “Веста”спрямований на попередження такого явища як торгівля людьми через поширення інформації стосовно ризиків для українців, які прагнуть кращого життя, і тих наслідків, які українці отримують, потрапивши у неприємності та зазнавши різних видів експлуатації. Друге завдання проекту – подолання стереотипів у населення по відношенню до тих людей, які стали жертвами торгівлі людьми.

Присутнім продемонстрували 3 ролики, які розповідають історії жінки, чоловіка та дитини, які були втягнені в експлуатацію. Жінка постраждала від трудової та сексуальної експлуатації, чоловік — нелегалом на будівництві. Дитяча історія — про жебрацтво. Автори ролика — закарпатські журналісти обрали цікавий спосіб подачі теми: герої, які лише збираються виїжджати на роботу закордон зазирають у дзеркало, у якому бачать, яка кабала їх може чекати в майбутньому. Якби усі, хто збирається працювати закордоном задумалися, що вони можуть стати жертвами торгівлі людьми, злочину можна було би запобігти.

Як поінформувала Наталія Козакевич, виконавчий директор Івано-Франківського Карітасу, за перше півріччя 2014 року представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні виявило 425 українців, постраждалих від торгівлі людьми та надало їм допомогу.

На Прикарпатті до Карітасу з 2004 року звернулося 158 постраждалих від работоргівлі. Усім їм надали комплексну допомогу, 5 особам надали адвоката для супроводу судових справ. 4 справи вдалося виграти, злочинців покарали тюремним ув’язненням, максимальний термін якого — 3 роки 8 місяців.

Сучасне рабство — це переважно трудова експлуатація. Від неї постраждали 88,5% постраждалих від торгівлі людьми, які звернулись за допомогою МОМ у 2014 році. Людей експлуатують на будівництві, в сільському господарстві, на виробництві та у сфері послуг. 56% постраждалих від трудової експлуатації — чоловіки, що є тенденцією останніх років.

Найбільше випадків експлуатації українців зафіксовано на території Росії — чоловіки їдуть туди у пошуках доброї роботи, натомість потрапляють у кабальні умови праці й повертаються додому без грошей.

Наталія Козакевич підкреслює, що понад 505 жертв торгівлі людьми походять з сільської місцевості та мають середню освіту, що означає, що інформаційну кампанію щодо запобіганню работоргівлі, яка вже багато років триває в Україні, треба тільки посилювати. Для того. щоб могти ефективніше запобігати торгівлі людьми в Україні, 27 громадських організацій, які займаються цією тематикою об’єдналися у спільну коаліцію. Благодійний фонд “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ” та “Веста” — серед них.