utepl3

Мешканцям івано-франківських багатоповерхівок, які скористалися програмою теплової модернізації житлового фонду Івано-Франківськастає тепліше. Реалізація програми обумовлена необхідністю утеплення житлових будинків міста та розвитку енергозбереження в регіоні. За словами ініціатора реалізації програми Юрія Солов’я – енергозберігаюче утеплення будинків – це дуже важлива річ. Адже в залежності від року побудови житлових будинків, а відповідно від коефіцієнта енергозбереження, затрати на енергоносії перевищують європейські нормативи у 2-4 рази. За оцінками фахівців, лише за рахунок утеплення будівель можна зекономити близько 25% від можливості енергозбереження, які є на сьогодні.

teplo1 teplo

«Це практичний крок спрямований на зменшення споживання енергоресурсів. Практика показує, що як мінімум на 30%  в утеплених квартирах стає менше споживання теплоенергії. Всі роботи робляться згідно сучасних технологій. Є також відповідний термін гарантії і тому я вважаю, що така практична програма на сьогодні є корисною», – переконаний Юрій Соловей.

Гарантія на утеплені стіни – не менш ніж 25 років. Підрядники йдуть на такі обіцянки, оскільки використовують в роботі вдвічі товстіший від звичного пінопласт. І застосовують унікальну технологію ізоляції вікон та дверей балконів мінеральною ватою.Основні роботи по програмі теплової модернізації будинків у Івано-Франківську передбачають утеплення стін (міжпанельні шви, утеплення панелей), встановлення та заміну вікон, вхідних дверей та віконно-балконних конструкцій сходових кліток.

На 2014 рік згідно із заявами мешканців заплановано утеплити 14 будинків. Мешканці шести багатоповерхівок уже підписали всі документи і чекають на початок робіт. Жителі цих будівель погодилися на утеплення і підписали протокол намірів. Наразі підрядники працюють з ЄРЦ і готують проектно-кошторисну документацію.

Фінансування програми здійснюється шляхом поєднання бюджетних та приватних інвестицій. Джерелами фінансування є, зокрема: власні кошти управителів житлового фонду (в тому числі КП “Єдиний розрахунковий центр” та КП “Дирекція замовника”, отримані як власні надходження чи через формування статутних фондів).

Координатор проекту Володимир Стефанків каже, що програма утеплення будинків потрібна жителям міста і міським бюджетом передбачено кошти.

«За минулий рік було утеплено близько 10-ти будинків. Ми побачили, що цей проект потрібний мешканцям і створили консультаційний центр з енергозбереження житлового фонду «Тепла оселя». Там ми надаємо консультації всім мешканцям, яких цікавить енергозбереження. За результатами минулого року ми розробили брошуру, в якій вказано адреси будинків, які утеплили. Вказано також скільки профінансував міський бюджет, а скільки коштів залучили мешканці. Тобто інформація відкрита для усіх»,– розповів Володимир Стефанків.

 

teplo m

teplo1m