ivano-frankivsk_shema

За повідомленнями із соцмереж відомо, що їх, щоправда, мало хто відчув. Утім, в квартирах, особливо на високих поверхах, тряслися меблі й дзвеніли люстри. Про це пишуть місцеві журналісти.

22 листопада, між 21:15 і 21:20 в Одесі були помічені відчутні підземні поштовхи.

22 листопада, між 21:15 і 21:20 в Одесі були помічені відчутні підземні поштовхи. Найімовірніше – це так докотилася сейсмічна хвиля землетрусу в Румунії, який відбувся об 20-50

 

Нагадаємо, сьогодні ввечері в Румунії стався землетрус за магнітудорю в епіцентрі 5,5 балів за шкалою Ріхтера. Підземні поштовхи відчувалися в Одесі, Чернівцях, Миколаєві, Херсоні, Вінниці і Полтаві. Як відомо Івано-Франківськ та область знаходиться у так званій зоні Вранча.

При чому, як повідомляють ЗМІ мешканці Одеси готуються до другої хвилі поштовхів.

Що робити в разі землетрусу?

Дуже важливо, щоб люди застосовували запобіжні засоби і знали, що треба робити під час землетрусу.

1) Відчувши перші поштовхи, найважливіше – це реагувати негайно. Повільні люди найчастіше виявляються жертвами землетрусу: падаючих частин стелі, стін і предметів. Коливання грунту можуть викликати у вас переляк, але намагайтеся зберігати спокій і керуйте ситуацією.

2) Перебуваючи у будинку:

1. Негайно займіть безпечне місце: заберіться під ліжко або під стіл. Безпечні місця знаходяться біля внутрішніх стін, під дверними прорізами, під міцними меблями. Тримайтеся подалі від вікон і важких предметів, як холодильник або піч – вони можуть перекинутися чи зрушити з місця.

2. Вибігати з будівлі чи ні?. Падаючі вздовж стін уламки становлять серйозну небезпеку. Краще буде перечекати поштовх там, а вже після його закінчення перейти у безпечне місце. (Щодо цього пункту є винятки)

3. Чи не наводите паніку на оточуючих своїми діями (крики, метушня)? – зберігайте здоровий глузд.

4. Не поспішайте користуватися ліфтами і сходами. Найчастіше буває стовпотворіння у даних місцях, до того ж сходи часто обрушуються після поштовхів.

5. Будьте морально готові. Звук розбитого скла, тріскаються стін, пожежна сирена, вихід електрики з ладу – фактори, що впливають на психіку. Будьте готові до цього.

6. Не стрибайте у вікна. Ви можете отримати пошкодження в той момент, як будівля буде в повному порядку.

Виключення з п.2: Якщо ви знаходитесь в неукріпленій цегляній будівлі, буде правильніше вибігти з неї. При цьому дотримуючись правил безпеки та ухиляючись падаючих предметів.

Якщо вас застав землетрус ПОЗА будинком:

1. Якщо поштовхи вас застали на тротуарі поблизу високої будівлі, відбігайте на відкриту місцевість (наприклад поле, або стадіон біля школи), щоб уникнути падаючих уламків.

Що робити після землетрусу:

1. Зберігайте спокій.
2. Оцініть обстановку.
3. Допоможіть людям впоратися з наслідками: знайдіть вогнища пожеж і тушіть їх; допоможіть витягнути людей із завалів; намагайтеся підтримувати і підбадьорювати дітей та потерпілих; перекрийте газові вінтелі; сприяйте медикам, поліції, МНС і всім бере участь в рятувальних роботах.
4. Зв’яжіться з рідними та друзями, повідомте їх про вашу безпеку.

2. Якщо в той момент ви вели автомобіль, то слід його плавно зупинити далеко від висотних будинків і мостів. Дочекайтеся закінчення поштовхів.