Стихійна реконструкція будинків знищує автентичність місцевих пам’яток архітектури.  Будинку на Незалежності,11 – сто років. І він вкотре зазнав стихійної реконструкції. Роботи відбувалися без будь-якого погодження реставраційного проекту.

Фахівці  міського відділу охорони культурної спадщини склали  припис про негайне припинення ремонтних  робіт. Однак, всупереч вимогам припинити будь-які роботи на пам’ятці, було знищено частину автентичних вітринних конструкцій пам’ятки.

Пам’яток національного значення в Івано-Франківську п’ять – це комплекс із семи споруд. В місцевому реєстрі архітектурних надбань понад півтисячі  споруд. Вони під опікою міської влади. В законі є посилання, якщо власник не може їх  відновити, то це зобовязана зробити держава. Але ані грошей, ані відпрацьованого механізму як врятувати старовинні камяниці віз руйнації –  немає. Нині історичне надбання охороняють лише на папері.

Нині тимчасовий інцидент із незаконним знищенням автентичних елементів сторічної будівлі вичерпано. Не на камеру представниця ювелірного магазину запевняє, зруйновані деталі реконструюють. Натомість варварське поводження з інтер’єром історичної кам’яниці додало їй остаточної руйнації.

Охоронні законні норми є, дієвих методів  – немає.  Для руйнівників  архітектурної автентики він передбачає суттєві штрафи. А на ділі – жодного покарання, зізнаються у відділі охорони культурної спадщини. Наразі їх власникам лише рекомендують, як дотримуватися основних правил догляду за архітектурними пам’ятками. В крайньому випадку пишуть приписи.