papa_pmjatnyk

На конкурс, який був оголошений ще у травні минулого року було подано всього три роботи скульпторів Назара Морозка та Богдана Данилюка (два варіанти).

За оцінками скульпторів, вартість робіт приблизно складатиме 380 тисяч грн., але в залежності від матеріалу, який буде використаний може вирости і до більш ніж 700 тисяч.

«Іван Павло ІІ був великою людиною, яка змінила хід історії та церкви. Той проект, що ми запропонували обійдеться місту приблизно у 380 тисяч гривень, якщо використовувати штучний мармур, якщо ж природній, то ціна зросте», – каже Назар Морозко.

Незважаючи на творчий підхід та якість макетів міські чиновники мали ряд зауважень до робіт. Найголовніші стосувалися облагородження навколишньої території та створення скверу, а також інші професійні зауваження.

«Авторами не до кінця пропрацьовано концепція пам’ятника, а також погано пропрацьовано сторона благоустрою навколо. Місце важке, але потрібно створити те, що гармонійно впишеться у середовище і буде милувати око», – зауважив член комісії, головний архітектор міста Володимир Гайдар.

У підсумку члени конкурсного журі відмовилися від голосування та надали скульпторам ще місяць аби доопрацювати свої проекти із всіма зауваженнями.