27 листопада у приміщенні готелю “Надія” відбудеться “Благодійний вечір для благородних людей”, зібрані під час якого кошти підуть на потреби Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги.

“Ми з департаментом, на превеликий жаль, не можемо дати собі раду, щоб забезпечити усі напрямки медицини, які би треба було забезпечити”, – зазначив Мельник.

За словами очільника департаменту, сааме до хоспісу найтяжче госпіталізувати хворих, адже “на 30 ліжках, як правило, лежить 35 хворих”.

Головний лікар хоспісу Ірина Слугоцька розповіла, що серед найбільш нагальних господарських потреб хоспісу, на які не виділяються кошти з держбюджету: ремонт системи водовідведення, вентиляції у палатах та звичайний ремонт приміщення. Приблизна вартість робіт складає 150-200 тисяч гривень.

“Паліативна допомога – це допомога людям з хронічними невиліковними захворюваннями наприкінці життя. Допомога, яка передбачає усунення страждань, допомога, яка передбачає збереження людської гідності і забезпечення максимальної якості життя цих пацієнтів у цей важкий період. І не лише допомога пацієнтам, а й їхнім родинам”, – зазначила Ірина Слугоцька.

Одна з ініціаторів волонтерської групи “Open Heart” Маргарита Бойко зазначила, що проблеми із невиліковно хворими людьми були і залишаються, і однією з причин є малоінформованість населення про це.

У рамках благодійного вечора відбудеться аукціон, на якому будуть виставлені унікальні лоти, у тому числі картини Миколи Варення, Ореста Костіва, Романа Бончука, Мирослава Яремака та інших, які художники надали безкоштовно. А розважатиме публіку заслужений артист України Віктор Павлік.