12 червня о 12:00 в Івано-Франківську на Вічевому низка громадських організацій прийде під стіни Верховної Ради аби вимагати в депутатів від опозиції бути послідовними і виконувати свої обіцянки, а не підігрувати владі в її намаганнях знищити свободу мирних зібрань.

Схожі акції також відбудуться в Ужгороді, Донецьку, Луганську, Харкові, Києві, Рівному, Маріуполі, Севастополі.

На останньому засіданні Комітету з питань прав людини, національних меншин міжнаціональних відносин Верховної Ради України голова комітету повідомив, що найближчим часом у Верховній Раді буде зареєстровано законопроект про протести в Україні, підписи під яким планують поставити депутати від партії «Батьківщина», партії «УДАР» і Партії регіонів.

Очевидно, що бажання обмежити свободу зібрань для громадян України стало потужним об’єднавчим чинником для депутатів від влади та опозиції.

«У запропонованому законопроекті запроваджується обов’язок подавати повідомлення за 48 годин до початку акції, міліції надаються нові можливості для репресій у вигляді «небезпечних для здоров’я та життя людини предметів», а також – можливість витіснення активістів від адміністративних будівель «для проходу посадових осіб». Суди ж можуть забороняти мирні зібрання, якщо вони «мають на меті пропаганду війни, міжетнічної та релігійної ворожнечі, несуть загрозу життю і здоров’ю людей». Зрозуміло, що «найсправедливіші у світі» українські судді бачитимуть такі загрози в усіх мирних зібраннях, які не сподобаються владі» – повідомляють організатори корреспондентові редакції «Бліц-Інфо».

Законопроект про НЕсвободу протестів в Україні, у разі його ухвалення українським парламентом також призведе до різкого збільшення неправосудних судових заборон мирних протестів та масових випадків кримінального переслідування протестувальників. А також призведе до ухвалення нових антиконституційних рішень місцевих органів влади, покликаних обмежити свободу мирних зібрань.