На заході в скриньки будуть збиратись кошти на потреби пластунів, які беруть участь в україно-російській війні. Вхід на подію вільний.

Перед показом о 18:30 в холі театру кіно «Люм’єр» відбудеться прес-конференція ініціаторів презентації. З журналістами зустрінуться:

Леся ВОРОНЮК –  автор ідеї та сценарист фільму;

Лідія ШКРІЛЯК – директор театру кіно «Люм’єр»;

Оленка КОНОВАЛОВА – журналіст ТРК «Вежа»;

Довідка: Ідея фільму полягає в тому, що вишита сорочка є не тільки матеріальною, а й духовною спадщиною українського народу.

У «Спадку нації» органічно переплетені дві площини. Перша – етнографічна, яка показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону побутування сорочок. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка: врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією.

У фільмі – дві історії, які показують духовно-історичну пов’язаність життя українця і вишиванки: у 1947 році під час голоду вишиванки з Буковини вимінювали на зерно в Станіславі і так порятувались цілі родини; зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків відбула на засланні 11 років, і там єдиною розрадою стала вишиванка, яку вона вишила із постільної білизни і досі зберігає як символ нескореності… Подібні історії ми віднайшли і серед українців світу.

Фільм знято у шести країнах: Україні, Канаді, Італії, ОАЕ, Німеччині, Росії. Закордоном фільм вже презентовано в Німеччині, Франції, Бельгії, Чехії, Іспанії, Греції, ОАЕ, Білорусії.

Тривалість фільму – 80 хвилин.