Сьогодні, 24 лютого, ініціатива ФранківськЯкийТребаБерегти провела біля воріт Палацу Потоцьких  акцію «Герої забутих будинків».
Мета акції – привернути увагу до будинків-пам’яток архітектури, які знаходяться в аварійному стані і потребують ремонтно-реставраційних робіт, говорить ініціатор ФранківськЯкийТребаБерегти Марія Козакевич, пишуть Версії.


“Для того, щоб акція мала пізнавально-освітній характер ми вирішили розмістити у вікнах цих будинків портрети відомих людей, які колись жили в цих будинках, які в них гостювали. Плануємо провести такі акції ще в декількох аварійних будинках міста.

А таких будинків, на жаль, в нашому місті є чимало. А починаємо символічно з Палацу Потоцьких, з резиденції засновників нашого міста. Бо зі зникненням старовинних будинків зникає історія міста. Будинки руйнуються, на їх місці зводяться безликі багатоповерхівки.

Хочеться, все ж таки, зберегти історію Івано-Франківська, зберегти його архітектуру, щоб нам було що передати дітям. Саме тому на акцію я запросила і клас своєї дочки – для того щоб їм першим провести невеличку екскурсію в минуле.”, –  розповіла Марія Козакевич.

У вікнах Палацу Потоцьких розмістили портрети таких історичних особистостей як Андрій Потоцький, Станіслав Потоцький, Катерина Косаковська, Ференц ІІ Ракоці, Яе ІІІ Собеський. Марія Козакевич говорить, що їй дуже б хотілося, щоб проходями повз Палац, люди знайшли хвилинку, зупинились і почитали про героїв, які колись жили чи гостювали у резиденції засновників міста.