Сьогодні, 26 липня, в галереї “Арт на Мур” (Фортечний провулок, 1) відкрилася виставка живопису “Тотем” художника зі міста Стрий Ігоря Мельника, пишуть Версії.

Виставка присвячена лелеці – тотемному (за словами художника) птаху України. Серія творів «ТОТЕМ» створює нову міфологію, що розкриває одвічну онтологічну проблематику – проблематику людського буття.
Лелека постає як образ чоловіка, що уособлював в українських апокрифах давньогрецький аналог Пандори:

“Бог дав одному чоловікові мішок і наказав викинути його, не зазираючи всередину. Але чоловік був дуже допитливим. Він не витримав і відкрив мішок. Із цього мішка почала вилазити різна нечисть: і жаби, і змії, і різні гади та й розлізлися по всій землі. Бог дуже розгнівався на чоловіка за його непослух. І, перетворивши його на лелеку, наказав зібрати всю нечисть назад у мішок. До того часу, поки чоловік не збере всіх гадів назад у мішок, він буде лелекою. І зараз лелеки збирають різних гадів, виконуючи наказ Бога”.

Саме ця притча, стверджує Ігор Мельник і надихнула його на створення серії робіт над якою він працював з 2015 року. Серія складається з 12 живописних композиції, але до Івано-Франківська художник привіз лише половину.


“Моїм тотемом постає людяність та одвічні людські цінності. Можливо, саме тому, лелека асоціюється з образом народності та українства. Це птах, що живе поруч людей, птах, який мов би віддзеркалює нас та наше суспільство, нашу сутнісну природу та внутрішній уклад.
Мій Лелека – це образ неприкаяної душі, що прагне неба, але прив’язаний до землі”, – розповідає Ігор Мельник.


Ігор Мельник Єремович народився 21. 02. 1985 року в місті Стрий, Львівської області. 2010 р. Закінчив у Львівську Національну Академію мистецтв. Член мистецького обєднання « Стрий – КО ». З 2013р. член Національної спілки художників України.