Сьогодні, 24 лютого, у фортечній галереї “Бастіон” Благодійна організація “Українська благодійницька мережа”  відкрила  виставку “100 ТИСЯЧ НАДІЙ”. Основна мета виставки – привернути увагу до дітей з особливими потребами. Понад сто тисяч таких дітей в Україні проживає в будинках-інтернатах. На виставці  представлені творчі роботи та фотопортрети дітей з особливими потребами, які виховуються у будинках-інтернатах Івано-Франківської області, пишуть Версії.

Для дітей з особливими потребами дуже важливо не лише виставити свої роботи, але й бути особисто присутніми на цій виставці, розповідає волонтер, директор організації “Українська благодійницька мережа” Василь Футерко.


” Ми поступово відходимо від медичної моделі інвалідності до соціальної. медична модель передбачає, що люди з обмеженими можливостями не можуть інтегруватися в суспільство, їх потрібно ізолювати – то та, радянська модель. Цивілізований світ рухається до соціальної моделі, яка каже, що потрібно в суспільстві створити можливості для людей з особливими потребами, не створювати їм бар’єрів, надавати їм можливість реалізовувати себе так, як вони можуть. І одним з таких шляхів реалізації є потреба в творчості”, – зазначив пан Футерко.
Свої графічні роботи на виставці представляють Ігор Полінога, Яна Хазанюк, Ігор Човпило, Анна-Луїза Келюшко, Дмитро Глієвий, Василь Рибарук, Руслан Ященко, Олександра Насєдкіна. Живопис – Уляна Белей, Любов Оробець.


Виставку малюнків супроводжують фотопортрети авторів робіт, які виконав фотохудожник Сергій Горічок. Керівник організації “Українська благодійницька мережа” Василь Футерко переконаний, що дуже важливо бачити не лише малюнки, але й портрети авторів.

Сам Сергієй Горічок розповідає, що ідея створити серію автопортретів належить не йому, а волонтерам організації “Українська благодійницька мережа” , які запросили його до співпраці.

“Спочатку була ідея висвітлити, як дітки малюють. В процесі ідея розширилась. Мало бути декілька фоторобіт дітей, які малюють, але коли я приїхав, почав з дітьми знайомитись, мені захотілося більше дітей сфотографувати. Це була навіть не фотосесія, а своєрідне знайомство з дітьми. Це дуже цікавий досвід”, – говорить фотограф.